Nowa londyńska domena zyskuje 600 rejestracji Sunrise

Nowa londyńska domena zyskuje 600 rejestracji Sunrise

Opublikowano 20.08.2014 8:34 -


O nowych domenach, konkretnie tych związanych z konkretną lokalizacją geograficzną na DailyWeb było już całkiem sporo. Najpopularniejszą i zarazem tą, która odniosła największy sukces jest domena związana z niemiecką stolicą: .BERLIN. Zrobiła ona spore zamieszanie, osiągając ponad 30 tys. rejestracji już pierwszego dnia publicznej rejestracji. Aktualnie w rankingu zajmuje ona drugie miejsce z ilością niespełna 138k tys. sztuk. Do fotelu lidera jednak jeszcze jej nieco brakuje, gdyż operator rejestru .XYZ posiada niespełna 450 tys. sztuk.

Pisałem także o domenie .WIEN, japońskiej .TOKYO, niestety im nie udało się powtórzyć suckesu berlińskiej domeny. Czy właściwie jakakolwiek nowa domena geograficzna jest w stanie powtórzyć lub co lepsza przebić popularnością i zainteresowaniem domenę z Niemiec? Ciężko powiedzieć, ale wygląda na to że brytyjska domena .LONDON ma na to duże szanse. Wprawdzie jest ona jeszcze aktualnie w fazie Sunrise, niemniej są pierwsze informacji o jej zainteresowaniu.

Po udostępnieniu domeny dla posiadaczy praw do marek, zarejestrowanych zostało ponad 600 domen. Wśród nich nie brakuje rozpoznawalnych nazw. W zestawieniu pojawiają się nazwy związane z londyńskim lotniskiem, marką Porsche czy ciągnąc branże motoryzacyjną, znajdziemy nawet Rolls Royce. Czas na rejestracje dla posiadaczy praw autorskich minął 31 lipca. Pełną listę zarejestrowanych domen znajdziecie tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl