Xiaomi niedawno pokazało kilka ciekawych sprzętów, które najpierw trafiają na rynek chiński. Wśród nich jest hit sprzedażowy, opaska Mi Band 5. Już 15 lipca możemy poznać polską cenę tego popularnego smartbanda, a także innych nowości tego producenta. 

Xiaomi produkuje dużo różnego sprzętu, w którym można łatwo się pogubić. Jednak firma ma mnóstwo fanów, którzy są zadowoleni ze stosunku ceny do jakości produktów. Sam jestem posiadaczem MiBanda 3, a niedawno zakupiłem 3 telefony Xiaomi dla członków rodziny, którzy są z nich bardzo zadowoleni. Choć w ubiegłym miesiącu docierały do nas newsy o premierach nowych sprzętów Xiaomi na rynku chińskim, to brakowało informacji o europejskim rynku. To się zmienia. Xiaomi poinformował o oficjalnej europejskiej premierze, która została zapowiedziana na 15 lipca.

Europejska premiera Xiaomi

Prezentacja europejskich wersji sprzętów od Xiaomi rozpocznie się 15 lipca o godzinie 14:00. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTube, Facebooku oraz Twitterze. Zatem wszyscy fani marki będą mogli na bieżąco śledzić przebieg premiery, poznać daty rozpoczęcia sprzedaży, a co najważniejsze, ceny urządzeń Xiaomi.

Xiaomi Mi Band 5

W trakcie europejskiej premiery na pewno możemy poznać datę rozpoczęcia sprzedaży i ceny opaski Xiaomi Mi Band 5. Nowa opaska ma 1,1’ wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 126 x 264 piksele. Jasność to 450 nitów. Urządzenie jest ładowane magnetycznie, a bateria ma wystarczyć na 14 dni pracy. Poza standardowymi, dotychczasowymi pomiarami, opaska zajmie się analizą wpływu naszej aktywności fizycznej na kondycję, będzie obserwować cykl menstruacyjny, a także monitorować jakość snu. 

xiaomi premiera eur info

Inne sprzęty

Grafika przedstawiająca informację o wydarzeniu sugeruje również prezentację innych sprzętów. Pierwsza dwójka podpowiada, że możemy się spodziewać informacji na temat hulajnogi elektrycznej, prawdopodobnie Mi Electric Scooter Lite. Zero wskazuje na omawianą wyżej opaskę. Druga dwójka z zaproszenia na prezentację sugeruje, że zostaną zaprezentowane dwa urządzenia: pierwsze z poczwórnym aparatem, a drugie z kategorii smart home. Ostatnia cyfra (zero) naprowadza nas na Xiaomi Mi TV Stick, czyli przystawkę do telewizora nadająca mu funkcje smart.