Nowa funkcja YouTube pozwala zaoszczędzić pakiety danych

Nowa funkcja YouTube pozwala zaoszczędzić pakiety danych

Opublikowano 21.07.2019 19:35 -


Serwis YouTube to nie są tylko vlogerzy i teledyski. Wiele osób używa YouTube’a do słuchania muzyki, po prostu. W ten sposób korzysta zarówno z tej darmowej wersji, jak i płatnego odpowiednika – Premium Music YouTube.

Muzyka na YouTube to głównie teledyski, ale odkąd pojawiły się wersje bez obrazu, można było szukać i tego, i tego. Teraz YouTube postanowił pomóc użytkownikom przełączać się między wersjami, a dzięki temu ci oszczędzają pakiety danych w swoich urządzeniach.

Najnowsza funkcja w szybki sposób umożliwia przełączenia wersji audio na wersję video i odwrotnie. Oczywiście warunek jeden musi być spełniony: utwór musi mieć zarówno teledysk, jak i ścieżkę bez obrazu. Na ekranie naszej aplikacji mobilnej wyświetli nam się wtedy możliwość wyboru: „utwór” i „wideo”.

Wybierając pierwszą z opcji, poleci nam muzyka bez obrazu, a na ekranie zobaczymy tylko okładkę albumu. Podobnie jak ma to miejsce w innych serwisach muzycznych – Spotify czy też Tidal. Ciekawostką jest, że jeśli zdecydujemy się obejrzeć jednak teledysk, to możemy to zrobić bez przerywania utworu czy też zaczynania od nowa. Po prostu włączamy obraz i tyle.

W ustawieniach natomiast użytkownicy znajdą nowe opcje. Możemy ostawić sobie, że nie chcemy odtwarzać w ogóle teledysków, tylko zawsze ścieżkę audio. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo danych z naszych pakietów internetowych. Jest to praktyczne szczególnie dla osób, które słuchają jedynie muzyki, a teledyski zżerały tylko transfer danych.

Według serwisu YouTube nowa funkcja została zastosowana w ponad pięciu. Milionach teledysków. Opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników, którzy mają premium YouTube, lub też Premium Music YouTube.

Wieści z Rozładowani.pl