WhatsApp pracuje nad funkcją, która umożliwi korzystanie z jednego konta przypisanego do komunikatora na kilku urządzeniach. Pojawi się także nowa specjalna aplikacja dla iPada. 

WhatsApp umożliwi pracę jednego konta z kilkoma urządzeniami

Portal WABetaInfo podaje, że developerzy WhatsAppa pracują nad możliwością korzystania z jednego konta przypisanego do komunikatora na różnych urządzeniach jednocześnie. Dotychczas można korzystać z rozwiązania WhatsApp Web, jednak wymaga ono stałego podłączenia smartfona do internetu. Nowa funkcja ma pozwolić na komunikację z 4 urządzeń jednocześnie, bez konieczności podłączenia do sieci urządzenia głównego. Ponadto, na wszystkich urządzeniach wykorzystujących to samo konto, odbywać się będzie synchronizacja wiadomości, co pozwoli na kontynuowanie rozmowy na innym sprzęcie. Naturalnie, kiedy będziemy mieli jednocześnie podłączonych kilka urządzeń ze skonfigurowanym WhatsAppem, to na każde z nich otrzymamy wiadomość, więc mogą nas zalewać powiadomienia z każdej strony. WABetaInfo informuje, że w związku z możliwością przeprowadzania rozmów na kilku urządzeniach, za każdym razem, kiedy będziemy je dodawać lub usuwać, ulegnie zmianie klucz szyfrowania, o czym zostaną powiadomieni nasi rozmówcy specjalnym komunikatem wewnątrz czatu. Jeszcze nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie udostępniona użytkownikom. Portal wskazuje, że rozwiązanie zostanie także zastosowane w nowej aplikacji, która ma się pojawić na iPadzie. 

WhatsApp zyska na wygodzie

Chociaż sam jestem fanem Signala, ostatnio ponownie zmuszony byłem korzystać z WhatsAppa. O ile korzystając z desktopowej wersji Signala nie miałem dotychczas większych problemów, to w przypadku WhatsAppa niestety tak. Dotyczyły one właśnie synchronizacji wiadomości, ale kilkukrotnie wyłączanie i włączanie aplikacji rozwiązywało problem. Jeśli powyższe nowości zostaną wprowadzone, to WhatsApp stanie się jeszcze wygodniejszym i praktyczniejszym komunikatorem.

Źródło: WABetaInfo


Posłuchaj nas!