Nowa funkcja w Mapach Google: restauracje, które oferują dowóz będą wyróżnione

Do obecnej sytuacji muszą się dostosować niemalże wszyscy. Wiele firm, a także restauracji walczy i walczyć będzie o przetrwanie tego kryzysu. Restauratorzy ratują się przechodząc na dostawy (nawet jeśli wcześniej ich nie oferowali), a kelnerzy jeżdżą teraz z jedzeniem.

Powstały już pierwsze strony i portale, które informują o dostępności dostaw w poszczególnych, ulubionych restauracjach. Google też postanowiło pomóc w znalezieniu odpowiedniej knajpki i wyświetla w Mapach Google te lokale, które dostarczą nam jedzenie do domu.

Restauracje z dostawami wyróżnione w Mapach Google

Według informacji znalezionych w sieci, funkcja na razie dostępna jest w Ameryce Północnej, a w Europie jedynie we Francji. Domyślam się, że lada chwila pojawi się także w pozostałych krajach. Aktualizacja pojawiła się zarówno w aplikacji na iOS, jak i na Androida. Wyróżnione w niej są lokale z opcjami dostawy, ale także z możliwością odbioru zamówienia na miejscu.

Google rozdaje 340 milionów $ na reklamy dla małych i średnich firm!

Bez wątpienia dostawy do domu ratują wiele restauracji, ale także odbiorców, którzy już tęsknią za ulubionymi lokalami. Informacja w Mapach Google w połączeniu z aplikacjami do zamawiania jedzenia dają wysoki komfort w wyborze odpowiednich posiłków.

Google już nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach pokazuje, że chce pomóc w światowym kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa. Nie tak dawno pisaliśmy, że firma oferuje za darmo pakiety swoich usług, a także szkolenia. Później Google zdecydowało się rozdawać w formie “voucherów” 340 milionów dolarów na reklamy w Google Ads.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Przemysław Bicki

Powiązane

Google zakończyło sprzedaż Pixel 4 i Pixel 4 XL, ale chyba poznaliśmy datę rozpoczęcia sprzedaży Pixela 5 i plany wypuszczenia składanego smartfona

Google zaprzestało sprzedaży w swoim oficjalnym sklepie smartfonów Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Na…

8 sierpnia, 2020

Skullcandy Indy FUEL – czy to w końcu słuchawki TWS dla mnie? Kilka pierwszych wrażeń

Marka Skullcandy to stały gość na łamach DailyWeb. Ich sprzęty są naprawdę dobrej jakości, za…

7 sierpnia, 2020

Wyciek danych z Intela. 20GB poufnych danych ujrzało światło dzienne

Intel zaliczka wpadkę. 20GB danych zawierających wewnętrzną dokumentację producenta wyciekło i krąży w internecie. Niebawem…

7 sierpnia, 2020

Reels – Instagram uruchamia konkurenta TikToka

Instagram uruchamia funkcję Reels, czyli tworzenie krótkich klipów wideo z wykorzystaniem utworów muzycznych. Analogiczne rozwiązanie…

7 sierpnia, 2020

Facebook i Twitter blokują wypowiedzi Donalda Trumpa na temat COVID-19

Facebook i Twitter zdecydowały się na zablokowanie wypowiedzi Prezydenta Donalda Trumpa na temat COVID-19. Portale…

7 sierpnia, 2020

Samsung ma prezent dla posiadaczy serii S10 i S20

Podczas Unpacked zobaczyliśmy nowego topowego smartfona Note 20, Note 20 Ultra, Galaxy Z Fold 2,…

6 sierpnia, 2020