Nowa funkcja w Mapach Google: restauracje, które oferują dowóz będą wyróżnione

Nowa funkcja w Mapach Google: restauracje, które oferują dowóz będą wyróżnione

Opublikowano 6.04.2020 19:23 Aktualizacja: 6.04.2020 19:33 -


Do obecnej sytuacji muszą się dostosować niemalże wszyscy. Wiele firm, a także restauracji walczy i walczyć będzie o przetrwanie tego kryzysu. Restauratorzy ratują się przechodząc na dostawy (nawet jeśli wcześniej ich nie oferowali), a kelnerzy jeżdżą teraz z jedzeniem.

Powstały już pierwsze strony i portale, które informują o dostępności dostaw w poszczególnych, ulubionych restauracjach. Google też postanowiło pomóc w znalezieniu odpowiedniej knajpki i wyświetla w Mapach Google te lokale, które dostarczą nam jedzenie do domu.

Restauracje z dostawami wyróżnione w Mapach Google

Według informacji znalezionych w sieci, funkcja na razie dostępna jest w Ameryce Północnej, a w Europie jedynie we Francji. Domyślam się, że lada chwila pojawi się także w pozostałych krajach. Aktualizacja pojawiła się zarówno w aplikacji na iOS, jak i na Androida. Wyróżnione w niej są lokale z opcjami dostawy, ale także z możliwością odbioru zamówienia na miejscu.

Google rozdaje 340 milionów $ na reklamy dla małych i średnich firm!

Bez wątpienia dostawy do domu ratują wiele restauracji, ale także odbiorców, którzy już tęsknią za ulubionymi lokalami. Informacja w Mapach Google w połączeniu z aplikacjami do zamawiania jedzenia dają wysoki komfort w wyborze odpowiednich posiłków.

Google już nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach pokazuje, że chce pomóc w światowym kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa. Nie tak dawno pisaliśmy, że firma oferuje za darmo pakiety swoich usług, a także szkolenia. Później Google zdecydowało się rozdawać w formie “voucherów” 340 milionów dolarów na reklamy w Google Ads.

Wieści z Rozładowani.pl