Sam podróżując i zwiedzając obce miasto, często korzystałem z nawigacji Map Google i nakładki AR. Jest to praktyczne, szczególnie w miastach, gdzie nie znamy języka i szukanie nazw ulic sprawia problemy.

Google udostępniło najnowszą betę swojego oprogramowania. W testowanej wersji możemy znaleźć pływający guzik na ekranie, jak tylko odpalimy nawigację. Aż dziwi, że wcześniej tego nie było, najwyraźniej UX przysnęło. Po kliknięciu guzika odpali nam się kamerka, która pokaże nam otoczenie i będzie nawigować do wskazanego przez nas celu. Animowana strzałka wizualizuje, gdzie dokładnie mamy skręcić, szczególnie przydatne jest to w przypadku dość gęstej zabudowy.

Myślę, że dzięki takiej małej zmianie wiele osób zacznie częściej używać AR w Mapach Google, a jeszcze więcej z nich w ogóle dowie się, że coś takiego w nawigacji jest dostępne. Funkcja AR potrafi także pokazać animację i przeprowadzić „podgląd” naszej trasy. Oczywiście obraz znika, jak tylko zaczynamy iść – oczywiście wszystko w ramach bezpieczeństwa, tak abyśmy nie ryzykowali przypadkowym wejściem na ulicę, kiedy będziemy zapatrzeni w telefon.

Polecam korzystanie z AR w Mapach Google – na pewno mieliście sytuację, że odpalając nawigację, nie wiedzieliście, w którą dokładnie stronę macie iść. Rozwiązanie idealnie narysuje Wam trasę, nanosząc strzałki na ulice i budynki.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie zmiana w postaci guzika pojawi się w Mapach, na pewno niebawem, skoro beta wersja już jest na rynku.

źródło: engadget.com


Posłuchaj nas!