Nowa funkcja w Mapach Google – integracja z Obiektywem Google!

Opublikowano 9.03.2020 17:22 Aktualizacja: 9.03.2020 18:21 -


Obiektyw Google zyskuje coraz większą popularność. Genialne według mnie narzędzie, pomaga w wielu sytuacjach. Nie tylko podczas dyskusji w przyjacielskim gronie, kiedy nie potrafimy nazwać określonego przedmiotu, ale także w podróżach, czy w odkrywaniu nowych rzeczy. W ubiegłym roku Google wdrożyło możliwość analizowania przez Obiektyw menu restauracji. Teraz ta funkcja dostaje integracje z Mapami Google.

Mapy Google zawierają masę zdjęć na temat danego miejsca. Użytkownicy dzielą się także fotkami menu konkretnej restauracji. Nie zawsze jednak nazwa w menu daje nam jasny obraz tego, co dostaniemy albo z jaką potrawą mamy do czynienia. Jeśli jednak w Mapach Google fotka menu się znajduje, aplikacja pokaże nam ikonkę Obiektywu, który przeanalizuje dla nas menu i pokaże zdjęcia potraw z listy.

Co więcej, narzędzie wyróżni dla nas te potrawy, które są najpopularniejsze i najczęściej szukane. Przejrzy i podrzuci nam zbiór zdjęć dania. Jeśli jakieś danie nam się spodoba, to możemy kliknąć zdjęcie i otrzymamy opinie na jego temat. Przydatne narzędzie pozwalające w jednym miejscu eksplorować bazę zdjęć i informacji na temat nie tylko restauracji, ale przede wszystkim na temat potraw.

Nie będzie już teraz potrzebne przenoszenie się z aplikacji Mapy Google do Obiektywu, Wszystko od ręki, to mi się podoba. Obiektyw Google rośnie w siłę, a co za tym idzie zdobywa nowych użytkowników. Mam tylko jedno „ale” – nowa funkcja nie jest dostępna (na tę chwilę) na urządzeniach z systemem iOS.

Pozostaje zatem czekać na kolejne wdrożenia, aczkolwiek przypuszczam, że użytkownicy iPhone’ów muszą uzbroić się w cierpliwość.

źródło i screeny: 9to5google.com

Wieści z Rozładowani.pl