Nowa funkcja pojawi się w WhatsApp: autodestrukcja wiadomości

Opublikowano 17.03.2020 12:09 -


Wiem, w obecnych czasach funkcja autodestrukcji brzmi trochę niebezpiecznie, ale fakt jest faktem i WhatsApp wprowadza właśnie taką możliwość do swojego komunikatora. Chodzi oczywiście o przesyłane wiadomości - będzie można ustawić czas, po jakim zostanie ona usunięta w sposób automatyczny.

Możliwość taka pojawiła się właśnie w wersji beta aplikacji WhatsApp na Androida. Analitycy "wygrzebali" zapisy w kodzie, które dają opcje ustawienia ważności wiadomości z podziałem na minuty, dni, a nawet miesiące.

Wiele osób ma zastrzeżenia co do bezpieczeństwa przekazywania danych w WhatsAppie, dlatego takie narzędzie będzie idealne. Na razie nie wiadomo jeszcze czy będzie można usuwać poszczególne wiadomości, czy też ustawienia będą dotyczyć całej rozmowy.

wabetainfo.com
wabetainfo.com

Wersja oficjalna powinna pojawić się w ciągu najbliższych tygodni, wtedy też będzie można poznać pełne możliwości narzędzia. Mam nadzieję, że w ślad za WhatsAppem pójdą inni dostawcy komunikatorów, chociaż Messenger jakąś namiastkę "autodestrukcji" już ma.

wabetainfo.com
wabetainfo.com

WhatsApp przeżywa kiepskie czasy

Ostatnie miesiące dla aplikacji są - delikatnie mówiąc - niezbyt ciekawe. Najpierw pojawiły się informacje, jakoby aplikacja była wykorzystywana do inwigilacji poprzez system Pegasus. Potem wyciekło kilkadziesiąt tysięcy dostępów do grup prywatnych na WhatsAppie. Próbując ratować dobre imię i rzucając większy nakład sił na ochronę prywatności, zdecydowano się na wycofanie wsparcia dla starszych urządzeń, a to... wywołało kolejne oburzenie wśród użytkowników.

Miejmy nadzieję, że WhatsApp wyjdzie na prostą, gdyż dalej jest to popularny komunikator wśród internautów.

źródło i screeny: wabetainfo.com

Wieści z Rozładowani.pl