Nowa funkcja na Twitterze: wybierz kto może odpowiadać na Twoje tweety

Opublikowano 25.05.2020 19:42 Aktualizacja: 25.05.2020 19:45 -


Mam wrażenie, że często jest tak, że zagraniczne serwisy wprowadzają jakieś funkcje, które dedykowane są Polakom. Z nowej funkcji Twittera wydaje się, że zaczną korzystać nasi politycy, aby mieć wreszcie spokój z niewygodnymi pytaniami.

Sam na Twitterze otrzymałem kilkanaście banów od polityków, którzy rozdają je hurtowo, niekiedy za nic :) Twitter wprowadza natomiast funkcję, która pozwoli ustawić grupowo bądź indywidualnie możliwość odpowiadania na nasze tweety dla poszczególnych użytkowników.

Funkcja taka jak nie patrzeć była oczekiwania przez twitterowiczów już od dawna. Pomijając kwestię, że zapewne będzie ona nadużywana, to mimo wszystko powinna wprowadzić trochę ładu w jak nie patrzeć najbardziej "trollowym" serwisie społecznościowym w Polsce.

Jak zapewnia Twitter, chodzi o porządek w rozmowach i wątkach w serwisie:

"Niechciane odpowiedzi utrudniają prowadzenie znaczących rozmów".

Zmiana ustawień posta na Twitterze:

Od wprowadzenia zmian użytkownicy będą mogli decydować, kto może odpowiadać na ich tweeta. Wszystko będzie ustawiane na etapie tworzenia posta. Każdy otrzyma trzy opcje do wyboru:

  1. Wszyscy mogą odpowiedzieć
  2. Jedynie osoby, które są przeze mnie obserwowane, mogą odpowiedzieć (lub osoby oznaczone)
  3. Jedynie osoby, którym dam takie uprawnienia będą mogły odpowiedzieć

Każdy użytkownik, który "nie załapie" się do grupy osób dozwolonych zobaczy rzecz jasna tweeta, ale przycisk odpowiedzi będzie wygaszony, a odpowiedź - niemożliwa.

Przykładowy tweet z ustawioną odpowiedzią tylko dla osób oznaczonych:

Jak oceniacie taką funkcję? Brzmi trochę jak cenzura, ale myślę, że trochę porządku się przyda ;)

Wieści z Rozładowani.pl