Nowa funkcja Instagrama - jest już praktycznie wszędzie

Opublikowano 12.07.2018 9:01 -


Pewnie każdy z Was zauważył, że na Instagramie pojawił się nowy format i...jest on praktycznie w KAŻDYM stories. Pierwsze 4 obejrzałam z ciekawością, ale kolejne 10 już z lekką frustracją. Co dokładnie podarował użytkownikom Instagram?

Instagram szuka nowych sposobów, by angażować społeczność i by pomóc w tym angażowaniu innym. Medium zyskuje na popularności i niejednokrotnie słyszy się, że większym zainteresowaniem niż zwykłe posty cieszą się stories.

Nie przedłużając - co to za format?

Interaktywne naklejki - czyli pola, w których każdy odbiorca stories może zadań pytanie osobie, którą obserwuje. Zobaczcie sami:

Zrzut ekranu 2018 07 11 o 20.27.15

Jak skorzystać z funkcji?

Naklejki, to świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy i danie możliwości twórcom na lepsze poznanie swoich odbiorców. Jest to dużo łatwiejszy sposób niż zachęcanie oglądających do napisania wiadomości prywatnej lub robienie spotkań "na żywo".

Żeby dodać naklejkę należy po zrobieniu lub wybraniu zdjęcia/filmu wybrać ikonę z naklejkami. Będzie ona nosiła nazwę: „Pytania”:

Zrzut ekranu 2018 07 11 o 20.33.18

Po wybraniu przycisku można wpisać treść pytania i czekać na pierwsze zagwostki. Pytanie możemy umieścić w dowolnym miejscu i dostosować jego kolory. By odpowiedzieć, wystarczy dotknąć naklejkę.

Zrzut ekranu 2018 07 11 o 20.36.54

Oczywiście odpowiadać na te pytania można również w niezwykle kreatywny sposób, z czego korzystają pytający.

Funkcja zdecydowanie ubarwia Instagram i pozwala na zacieśnianie relacji z odbiorcami i przeniesienie jej na nieco inny poziom. Problem polega tylko na tym, że im popularniejszy twórca, tym więcej otrzymuje takich pytań, przez co pojawia się pytanie na co odpowiedzieć i co zrobić z pytaniami na które NIE CHCEMY odpowiadać. Warto jednak szukać pozytywów i podziękować platformie, że wciąż się rozwija pozwalając na dostarczanie coraz to lepszej jakości treści. Mam nadzieję, że format pozwoli twórcom na poznanie ich społeczności, a społeczności pozwoli nieco bardziej zbliżyć się do swoich idoli.

Wieści z Rozładowani.pl