Nowa funkcja Facebooka. Zaskocz znajomych na Święta: napisz post z kolorowym tłem

Nowa funkcja Facebooka. Zaskocz znajomych na Święta: napisz post z kolorowym tłem

Opublikowano 22.12.2016 11:15 - 2


Ostatnio, chcąc opublikować post przez mobilną aplikację Facebooka, zupełnie przypadkowo odkryłem nową funkcję. Portal Marka Zuckerberga wprowadził możliwość dowolnego kolorowania tła publikowanych postów. Opcja ta ma jednak jeszcze kilka niedociągnięć, ale - jak to z każdą nowością bywa - zapewne niebawem zostaną one rozwiązane.

Poszperałem trochę więcej w sieci na ten temat. Czemu ma służyć zmiana? Sam Facebook wyjaśnia, że przez taki krok chce, by użytkownicy mogli publikować bardziej widowiskowe posty.

Jak to działa?

Po pierwsze - musisz mieć urządzenie z Androidem, a Twoja facebookowa aplikacja musi być zaktualizowana. Dalej wystarczy, że zaczniesz pisać post, a pod polem tekstowym pojawi Ci się możliwość wybrania koloru, który ma zostać użyty jako tło dla Twojego wpisu.

Jak widać, nawet są DailyWebowe barwy - nasz nowy rodzaj reklamy ;-)

Jak to wygląda?

Twoje kolorowe posty zobaczą wszyscy użytkownicy - niezależnie od urządzenia i systemu operacyjnego. W newsfeedzie prezentują się one następująco:

Telefon:

Laptop:

Tylko tekst

Funkcja ta jest dostępna jedynie dla postów tekstowych. Jeśli chcielibyście dodać kolorowe tło dla opisu zdjęcia, czy filmu - nic z tego. Moim zdaniem, to akurat bardzo dobrze - połączenie kolorowego tła z grafiką/materiałem filmowym mogłoby wyglądać dość... pstrokato.

Obawiam się jednak, że niektórzy z moich znajomych zaczną nadużywać tej funkcji i cały mój newsfeed będzie wyglądał pstrokato. No cóż - przynajmniej będę wiedział, kogo mogę odobserwować i nie będę miał w związku z tym żadnych skrupułów.

Tymczasem cieszcie się! Tegoroczne życzenia świąteczne będziecie mogli złożyć już w kolorowej formie. ;-)