Nowa domena .BERLIN przez 5 dni zupełnie za darmo, będzie nowy lider?

Nowa domena .BERLIN przez 5 dni zupełnie za darmo, będzie nowy lider?

Opublikowano 17.06.2014 11:49 - 2


Właściwie to od samego początku domena .BERLIN systematycznie pnie się w górę, w rankingu najpopularniejszych nowych domen. Już pierwszego dnia, nowi właściciele wygenerowali ponad 30 000 rejestracji. To zdecydowanie dobry wynik, niemniej to nie koniec niespodzianek.

Pomimo, że przyrost .BERLIN nie wyglądał źle, to najwyraźniej właściciel rejestru postanowił powalczyć z aktualnym liderem, wywołując potężną burzę w świecie domen. Otóż od wczoraj (16.06.2014), do 21.06.2014, rejestracja domeny prosto od zachodnich sąsiadów będzie/jest możliwa zupełnie za darmo. To jednak nie koniec niespodzianek, gdyż jeden z rejestratorów, marka InternetX pozwoli na zarejestrowanie do 50 końcówek zupełnie bez żadnych kosztów.

Pierwsze efekty tej domenowej walki o fotel lidera widać już gołym okiem, gdyż pierwszego dnia .BERLIN zyskał ponad 70 000 nowych rejestracji! To pozwoliło automatycznie zająć miejsce drugie w rankingu najpopularniejszych nowych domen. Co ciekawe ów rejestr posiadał całkowitą liczbę zarejestrowanych domen na poziomie 48 000 sztuk, więc zastrzyk jest potężny. Prawdopodobnie przez pozostałe kilka dni darmowej rejestrajcji, końcówka .XYZ zostanie zdetronizowana. .BERLIN brakuje już tylko 30 000 sztuk.

Gdybyście mieli chrapkę na ów domenę, odsyłam tu.
[table “” not found /]

Wieści z Rozładowani.pl