Nowa aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością od eBay!

Nowa aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością od eBay!

Opublikowano 20.03.2018 11:40 -


Coraz częściej mówi się o sztucznej inteligencji, mało kto wspomina o rozszerzonej rzeczywistości. E-bay wydaje się dobrze wykorzystuje tę lukę.

O eBay nie było słychać zbyt wiele od dłuższego czasu. Wydawać by się mogło, że szykują coś naprawdę ciekawego i nagle… JEST.

Co takiego?

Aplikacja dla…producentów i dostawców.

Wydawać by się mogło mało potrzebne i nie stworzone stricte dla klienta. Nic bardziej mylnego.

Co takiego robi aplikacja?

Pozwala sprzedawcom na idealne dopasowanie opakowania produktu do jego wielkości. Dzięki czemu zamówiona rzecz dochodzi w stanie wręcz idealnym niezależnie od gabarytów urządzenia (jest oczywiście pewien zakres urządzeń, które obecnie wchodzą w grę). Pozwala to na zdjęcie odpowiedzialności ze sprzedawców i pewne zautomatyzowanie całego procesu wysyłki, w tym jego przyspieszenie. Oczywiście przełoży się to na dokładniejsze określanie czasu dostawy i..zminimalizowanie kosztów.

Aplikacja to jedna z pierwszych zbudowana na bazie googlowskiej platformy ARCore i w związku z tym jest kompatybilna jedynie z niektórymi modelami z systemem Android. Działa bez większego problemu z:

Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Galaxy S8, S8+, Note8, S7 and S7 edge, LGE’s V30, V30+ (Android O), ASUS Zenfone AR, OnePlus’s OnePlus 5.

Dlaczego aplikacja jest taka wyjątkowa?

Z jednego bardzo prostego powodu – jest skrojona na miarę. Posiada zestaw czujników odometrycznych i system mapowania na podstawie których aplikacja jest w stanie określić dokładne położenie telefonu oraz jego orientację w celu lepszego pomiaru i późniejszego dopasowania opakowania do obiektu.

Jak to działa?

Bardzo prosto. Po wejściu w aplikację, w dział sprzedaż, a następnie “które pudełko?”. Aplikacja poprosi o umieszczenie obiektu, który ma zostać spakowany na nie odbijającej się powierzchni. Następnie wyświetlać się będą różnego typu opakowania, które można dopasować do produktu. Takie opakowanie można oczywiście odwracać, oglądać, żeby mieć pewność, że przedmiot na pewno dobrze mieści się wewnątrz. eBay ogłosiło również, że jest to jedna z kilku takich funkcjonalności w nadchodzącym czasie. Zapowiadają również wersję na iOS.

Sama aplikacja jest prosta i z całą pewnością powstała w odpowiedzi na potrzeby rynku. Tym razem klientem jest jednak ktoś nieco wyżej od końcowego odbiorcy. Sam fakt wykorzystywania sztucznej inteligencji czy rozszerzonej rzeczywistości jest fantastyczną okazją do rozwoju i dostarczania zupełnie nowej jakości odbiorcom. eBay w tym zakresie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Wieści z Rozładowani.pl