Aktualnie jestem użytkownikiem kolejnego z serii ThinkPad tylko już ze stajni Leonovo oznaczonego symbolem T400. Stylistyka ta sama, a przynajmniej zbliżona. Niestety jakość materiałów spadła od momentu kiedy IBM do serii wyzbył się praw na rzecz nowego producenta. Niektóre elementy laptopa potrafią skrzypieć, plastiki są gorzej spasowane i nie sprawiają już tak dobrego wrażenia jak kiedyś.

LenovoX120e

Aktualnego modelu także będę musiał się wyzbyć więc jestem na etapie poszukiwania nowego rozwiązania. Oczywiście pomimo mankamentów i kilku wad nowego producenta serii ThinkPad i tak nie rozważam innego rozwiązania. Założenie jest dość proste, komputer stacjonarny będzie głównym narzędziem do pracy, jednak potrzebuje coś mobilnego (netbook w wydaniu 7 do 9′ odpadają), wygodnego w użytku i niewielkiego. Przez przypadek natknąłem się na ThinkPad x120e, który zachwycił mnie swoją konstrukcją. Matryca 11,6 cala, więc jest to kompromis między standardowymi 14 calami a 9 calowymi netbookami. Coś w sam raz. Maszyna ta miała swoją premierę na początku roku, niestety nie udało mi się ustalić dlaczego jeszcze nie jest dostępny na naszym rynku i czy właściwie w ogóle będzie można go kupić w naszym kraju.

Pytanie do specjalistów sprzętowych, czy znają podobne rozwiązanie godne polecenia? Oczywiście w podobnych rozmiarach i rozsądnej cenie?


Posłuchaj nas!