Note Anywhere - czyli czas uporządkować swoją przeglądarkę

Note Anywhere – czyli czas uporządkować swoją przeglądarkę

Opublikowano 21.10.2016 8:14 Aktualizacja: 7.11.2016 18:05 -


Ileż razy złapałem się na tym, że otworzyłem jakąś zakładkę w przeglądarce i po dłuższej chwili buszowania w innych rejonach Internetu zapomniałem w jakim celu  owa tam wisi? Pisząc artykuł zawsze mam pootwieranych wiele różnych stron w celu uzyskania jak najlepszych informacji. Tylko po co skoro w natłoku otwartych kart zapomniałem co konkretnie chciałem wyłapać z tekstu?

Na szczęście użytkownikom Chrome na pomoc przychodzi nowa wtyczka o bardzo wymownej nazwie:

Note Anywhere

Jak można się domyśleć Note Anywhere umożliwia użytkownikowi tworzyć notatki (stikersy) w każdym miejscu otworzonego okna przeglądarki. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nasze notatki pozostaną na swoi miejscu nawet po zamknięciu karty albo całej przeglądarki, ponieważ aktualizują się w czasie rzeczywistym.

prz1

Samo użytkowanie jest bardzo intuicyjne, ponieważ wystarczy przeciągnąć stikersa za pomoc myszki i umieścić go gdzie tylko chcemy. Zapytacie zatem: “A co jeśli zapomnę gdzie umieściłem notatkę?”. W takim przypadku przeglądarka sama nam o tym przypomni umieszczając mała ikonkę przy logo strony wyświetlanym na karcie.
Innymi udogodnieniami (kosmetycznymi) są: możliwość zmiany koloru naszych “karteczek”, dopasowania stylu i wielkości czcionki, czy zmiany samego “papieru”, na którym będzie umieszczany tekst.

W sytuacji kiedy mamy już tyle notatek, że nie potrafimy ogarnąć gdzie i po co one się znajdują, Note Anywhere znów przychodzi nam z pomocą oferując spis wszystkich notatek ładnie wypunktowanych na jednej wielkiej karteczce wyświetlanej na stronie startowej naszej przeglądarki.

Dla ludzi takich ja, którzy są zbieraczami informacji lub po prostu ciężko im utrzymać porządek w swojej przeglądarce Note Anywhere będzie strzałem w dziesiątkę. Zapominaniu po co otworzyliśmy daną kartę mówimy stanowcze i zdecydowane “NIE!”.

autor: Sergiusz Syczeń

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację