Nominacje w konkursie Grand Press Photo 2020

Opublikowano 7.05.2020 19:07 -


Konkurs dla zawodowych fotoreporterów organizowany przez miesięcznik „Press” osiągnął sporą liczbę aż 266 zdjęć 61 autorów nominowanych do nagród w 30 kategoriach. Ogłoszenie wyników już 13 maja.

Grand Press Photo to jeden z ważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce. Uczestniczą w nim zawodowi fotoreporterzy pracujący w agencjach, redakcjach prasowych, a także freelancerzy. Wyróżniającym faktorem jest obecność w jury laureata World Press Photo. Tym razem wśród oceniających są Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Canon zmieni aparaty w kamerki internetowe… z jednym „ale”

Do wyboru są 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 historie w kategoriach Young Poland. Dodatkowo poraz pierwszy głos mogą oddawać również widzowie - wystarczy wejść na stronę konkursu i przyznać wyróżnienie wybranemu przez siebie autorowi. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Internautów, której partnerem jest onet.pl.

Grand Press Photo 2020 - nominacje

Gran Press Photo jest w pewnym stopniu polskim odpowiednikiem najważniejszej nagrody dla fotoreporterów na świecie - World Press Photo, którego rozstrzygnięcie poznaliśmy na początku kwietnia. Tam, w kategorii portret, najlepszy okazał się polski fotograf Tomek Kaczor.

W tym roku w szranki stanęło 61 autorów w 30 kategoriach:

Wyniki poznamy już 13 maja.

Wieści z Rozładowani.pl