Nokia zaprezentuje we wtorek najbardziej wyczekiwany telefon. Czy to Nokia 9?

Nokia zaprezentuje we wtorek najbardziej wyczekiwany telefon. Czy to Nokia 9?

Opublikowano 20.08.2018 9:32 -


Przygotuj się na ujawnienie najbardziej wyczekiwanego telefonu. Takimi słowami wita nas grafika, którą umieściła Nokia na swoim Twitterze. Jak myślicie, pokażą nowego iPhona X? Żarty na bok, przecież fani czekają na prawdziwego flagowca i chyba wreszcie go dostaną!

Nokia w mocnych słowach zapowiedziała nowy model. Znamy datę, to już niebawem, bo już jutro (wtorek, 21 sierpnia). Jakiego modelu najbardziej wyczekujemy? Odpowiedz nie jest prosta, każdy ma inne preferencje. Możemy raczej postawić na dwa scenariusze. W pierwszym Nokia nas rozczaruje, ale podejdzie do tematu zdroworozsądkowo i pokaże następcę modelu 8. Ten plan ma ekonomiczne uzasadnienie, najmocniejszy telefon Nokii trochę odstępuje od konkurencji, ma za to świetną cenę i jeszcze lepsze opinie wśród użytkowników. Nic dziwnego, że pora zastąpić ten model nowszym. Drugi scenariusz jest znacznie ciekawszy i to on kojarzyłby się z długim wyczekiwaniem. Od kiedy usłyszeliśmy, że HMD Global przywróci życie Nokii, wszyscy myślą o prawdziwym rewolucyjnym flagowcu.

JakA miałaby być nowa Nokia 9?

Chcielibyśmy, żeby przyćmiła wszystkie inne konstrukcje dostępne na rynku. Niestety nie ma na to dużych szans – HMD Global, nie pozwala na zbyt śmiałe poczynania. Wydaje mi się, że nawet notch z modelu X6 był dla nich ekstrawagancją. Dobra wycena, bogate portfolio i wyczucie czasu pozwoliły osiągnąć świetne wyniki finansowe odrodzonej Nokii. Nie było tu miejsca na flagship killera, demonstrowanie siły ani pokaz technicznych możliwości. Gdybym się jednak mylił (a bardzo tego chce) moglibyśmy dostać urządzenie zgodne z plotkami (chociaż one naprawdę brzmią niewiarygodnie). Nokia 9 dysponowałaby wtedy najmocniejszym obecnie Snapdragonem 845, 8 GB RAM oraz dużą ilością pamięci na dane. Wątpliwe źródła zdradzały też, potrójny układ aparatu fotograficznego z matrycami 41/21/9 Mpix oraz ksenonową lampę flash. Aparaty miałyby też różne ogniskowe podobnie jak Huawei P20 Pro, od szerokiego kąta do tele. Nokia mogłaby też dodać kilka swoich sprawdzonych rozwiązań jak obiektywy Zeissa czy OZO audio.

Całe szczęście nie musimy długo czekać. Już niebawem zobaczymy, co tak naprawdę skrywa przed nami Nokia. Dowiemy się też, jak Nokia wyobraża sobie oczekiwania klientów. Jak myślicie: to odświeżona 8 czy nowa 9?

Wieści z Rozładowani.pl