Nokia 9 z 5 obiektywami już niedługo!

Nokia 9 z 5 obiektywami już niedługo!

Opublikowano 3.01.2019 10:24 -


Są ludzie, którzy mówią, że podwójny aparat to za dużo, potrójny to kpina a poczwórny to szaleństwo. Co byście powiedzieli o Nokii 9 z pięcioma obiektywami na tylnej klapce?

O tym mitycznym urządzeniu pisaliśmy nie raz i nie dwa. Niedawno byliśmy też bardzo blisko premiery, ale Nokia sobie z nas zadrwiła. Tym razem oficjalny debiut jest już tuż za rogiem i będzie miał miejsce albo za tydzień na targach CES w Las Vegas, albo za miesiąc na MWC w Barcelonie.

5 obiektywów z tyłu dla lepszych zdjęć

Najważniejszą cechą urządzenia będzie oczywiście 5-obiektywowy aparat, który znalazł się na tyle urządzenia. Taki moduł u wielu z czytelników na pewno wywoła śmiech, ale wojna na oczka obiektywów nadal trwa! Wydaje mi się jednak, że Nokia wie, co robi. Nie jest to też marketingowa zagrywka, a szczera próba dostarczenia jak najlepszych wrażeń fotograficznych. Mam wrażenie, że Nokia czerpie garściami z technologi opracowanej przez firmę Light. Jeśli mam rację, to ten telefon namiesza na rynku.

Wyciekł też film promocyjny z nową Nokią 9. Na filmie Nokia próbuje nas przekonać, że takie rozwiązanie daje szereg korzyści, jak: wykonywanie pięciu zdjęć na raz, lepszy HDR, bardziej szczegółowe zdjęcia, ostrzenie po wykonaniu zdjęcia, a nawet 10-krotnie więcej światła na zdjęciach niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Nokia 9 będzie dysponowała też funkcją Google Glass. W materiale reklamowym pojawia się też fraza „PureView”, która kiedyś była deklaracją najlepszych osiągnięć w mobilnej fotografii. Czy dalej tak będzie, przekonamy się już niedługo.

Flagowiec ze starszym procesorem

Nokia 9 będzie flagowcem dysponującym 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci. Ma też być wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 5,99 cala, rozdzielczość QHD+ oraz wsparcie dla HDR10 i kolejnej własnej technologii PureDisplay. Nokia 9 posiadać będzie czytnik palców zatopiony pod ekranem i obsłuży szybkie oraz bezprzewodowe ładowanie. Dla wielu, choć nie wszystkich, rozczarowaniem może być zastosowany procesor — Qualcomm Snapdragon 845. Niestety na jego następcę nowa Nokia 9 raczej się nie załapie.

Teraz pora na Nokię ;)

Wieści z Rozładowani.pl