Nokia 8 – smartfon do #bothie już w Polsce

Nokia 8 – smartfon do #bothie już w Polsce

Opublikowano 12.09.2017 11:07 - 7


Mniej selfie, więcej bothie to tylko jedno z haseł opisujących najnowszy smartfon Nokii, który wyposażono nie tylko we wspomnianą funkcję Dual-Sight, lecz także w wiele innych, niespotykanych dotąd w żadnym innym telefonie rozwiązań.

Nokia 8 to przede wszystkim czysta wersja Androida, obudowa wykonana z jednego kawałka aluminium i szereg nowych funkcji. Wśród nich Dual-Sight, dzięki której transmisje na żywo prowadzone na Facebooku czy YouTube mogą być nagrywane z dwóch kamer, przedniej i tylnej.

To oznacza, że nagrywając wideo możemy pokazać jednocześnie naszą twarz i to, co dzieje się dookoła. Warto wspomnieć, że aparat nowej Nokii 8 został zaprojektowany wspólnie z firmą ZEISS.

W Nokii 8 ulepszono także dźwięk, wprowadzając funkcję OZO Audio. Pozwala ona uzyskać przestrzenne brzmienie podczas nagrywania wideo w 4K i odtworzyć dźwięk w takiej formie, w jakiej słyszelibyśmy go w rzeczywistości. Wszystko opiera się na współpracy trzech mikrofonów, które oprócz tego, że rejestrują dźwięk przestrzennie, to dodatkowo skupiają się na głównym jego źródle znajdującym się na środku kadru, eliminując zbędne hałasy. Wspomniane źródło jest „namierzane” za pomocą Audio Focusa, a za resztę odpowiada funkcja redukcji szumów.

Jeżeli chodzi o bardziej przydatne na co dzień cechy telefonu, to wyposażono go w ekran o przekątnej 5,3 cala, procesor SnapdragonTM 835 i 4 GB RAM, zapewniające dobrą wydajność smartfonu. Ponadto telefon oferuje 64 GB pamięci na dane (z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, maksymalnie do 256 GB) oraz baterię o pojemności 3090 mAh i funkcję szybkiego ładowania.

Nokia 8 to z pewnością nie lada gratka dla osób silnie udzielających się w mediach społecznościowych – nie tylko ze względu na nowe funkcje, lecz także na cenę 2599 zł, która nie jest zbyt wygórowana, jeżeli chodzi o zestaw zastosowanych w smartfonie rozwiązań. Telefon jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, więc wymagania estetyczne większości potencjalnych nabywców również powinny zostać spełnione.


Autorką artykułu jest Justyna Smoleńska.

Wieści z Rozładowani.pl