Nokia 7.2 – klasyczny smartfon o smukłej budowie

Nokia 7.2 – klasyczny smartfon o smukłej budowie

Opublikowano 19.08.2019 11:16 -


Już niedługo, podczas targów IFA 2019, mają zostać zaprezentowane kolejne smartfony od HMD Global, czyli powszechnie znane pod szyldem Nokii. Wśród nich pojawi się dość ciekawy model, Nokia 7.2, której zdjęcia przypominają telefon nieco innej marki.

Można więc uznać, że producent wzorował się na aktualnych trendach, przyjętych i sprawdzonych już przez wielu użytkowników. Mimo to można uznać najnowszą propozycję Nokii za bardzo udany pod względem budowy. Zresztą sprawdźcie sami!

Najnowsze zdjęcia i informacje o Nokii 7.2

W sieci nie brakuje plotek dotyczących prezentacji najnowszych modeli Nokii – 6.2 oraz 7.2 – które mają zostać zaprezentowane już 6 września. Nikogo nie powinno więc dziwić, że zdjęcia smartfona są już dostępne w sieci i przypominają nieco… urządzenia od Motoroli! Co prawda grafiki prasowe przedstawiają Nokię 7.2 w casie, nie ulega jednak wątpliwości, że zachwyca ona swoim wyglądem. Jest przede wszystkim smukła, delikatna oraz posiada okrągły moduł aparatu, który w porównaniu do innych modeli nie odstaje poza plecki. Nie trzeba się więc obawiać, że uszkodzi się on podczas użytkowania.

nokia 7.2

nokia 7.2 - Szczegóły dotyczące specyfikacji

Nowy model ma wyróżniać się przede wszystkim potrójnym obiektywem, który pojawia się coraz częściej w tegorocznych smartfonach. Rzadko jednak występuje on w wersji owalnej, idealnie wpasowanej w obudowę, co powinno zyskać uznanie wielu użytkowników. Wśród najważniejszych informacji pojawiły się wieści o głównym aparacie o rozdzielczości 48 mpx, drugi ma zajmować się fotografią szerokokątną, a trzeci prawdopodobnie rozmywać tło. Jeśli chodzi o parametry systemowe, Nokia 7.2 zostanie wyposażona w:

  • Qualcomm Snapdragon 660

  • 4 lub 6 GB RAM

  • układ graficzny Adreno 512

  • 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej

  • czytnik kart MicroSD

To jednak nie wszystko! Smartfon będzie posiadał wyświetlacz o przekątnej 6.3” z rozdzielczością FullHD+ z Notchem na kamerkę. Bateria ma mieć pojemność 3500 mAh, co jest dość standardowym wyposażeniem większości modeli z tej kategorii. Czym jeszcze może zaskoczyć nas Nokia? Przede wszystkim cienką obudową, minimalistycznym wyglądem, jedynym minusem może okazać się brak integracji czytnika linii papilarnych z ekranem, co znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie smartfonów.

nokia 7.2

To, czy Nokia ma szansę pobić rynek smartfonów ze swoim najnowszym modelem, zależy tak naprawdę od jego ceny. Producent musi odpowiednio zoptymalizować koszta tak, by Nokia 7.2 wyróżniła się wśród swoich konkurentów nie tylko stylistyką, ale również podzespołów i ceny.

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Wszystko to zostanie jednak dopiero ujawnione podczas oficjalnej prezentacji we wrześniu w Berlinie. Nie mogę się doczekać, aby móc porównać wszystkie tegoroczne propozycje smartfonów tej samej klasy.

Wieści z Rozładowani.pl