Nokia 2.2 to niedrogi smartfon, ale nie dla miłośników dobrych specyfikacji

Nokia 2.2 to niedrogi smartfon, ale nie dla miłośników dobrych specyfikacji

Opublikowano 7.06.2019 21:32 -


Ostatnio zobaczyliśmy kilka naprawdę świetnych flagowców. Dobrze wyposażonych i w świetnej cenie. Na rynku jest jednak nadal sporo miejsca dla modeli, które mają walczyć ceną a nie funkcjonalnością czy parametrami. Swoją premierę miała właśnie całkiem udana Nokia 2.2 z czystym Androidem 9 Pie.

Nokia pod kierownictwem Chińskiego HMD walczy przede wszystkim ceną. Owszem jest kilka modeli, które mają topowe parametry, ale i po nich widać, jakie zamiary ma firma. Chcą dotrzeć do osób, które szukają nowoczesnego sprzętu, ale w niskim przedziale cenowym.

Nokia 2.2 nie jest dla miłośników specyfikacji

Mimo iż Nokia 2.2 nie bryluje pod względem technicznym, wygląda jednak całkiem nowocześnie. Duży wyświetlacz 5,71 cala ma proporcje 19:9, rozdzielczość 1520 × 720 pikseli, jasność 400 nitów oraz notcha w kształcie kropli i mocno zarysowany podbródek.

Nowa Nokia nie będzie brylować w benchmarkach. Powodem jest tu nie najgorszy, ale daleki od flagowego procesor MediaTek Helio P22, który wsparty jest przez 2 lub 3 GB pamięci RAM. Użytkownikowi udostępniono też dwa warianty pamięci wewnętrznej, 16 lub 32 GB. Urządzenie posiada baterię o pojemności zaledwie 3000 mAh.

Nokia 2.2

Nokia zdecydowała się tu też na starawy port microUSB (2.0). Brak tu też czytnika palców. Na pocieszenie pozostaje możliwość odblokowywania urządzenia twarzą oraz port słuchawkowy Jack.

Główny aparat w telefonie ma 13 MP oraz dosyć ciemną przysłonę f/2.2. Oprogramowanie aparatu ma jednak rekompensować ciemną optykę algorytmami uczenia maszynowego, które ulepszą zdjęcia w gorszych warunkach. Aparat do selfie ma 5 MP.

Nokia 2.2 jest dla ludzi

Mimo słabszej specyfikacji Nokia ma sporo zalet. Należy do nich zaliczyć czysty system z adaptacyjną jasnością i baterią, asystentem cyfrowej aktywności oraz Google Lens. Pomocne będą też ulepszenia powiadomień, tryb Wind Down oraz funkcje Slices czy App Action. Wszystko te funkcje mają jeszcze bardziej uprościć, ulepszyć i zautomatyzować obsługę telefonu.

Nokia 2.2 wyróżnia się też zastosowaniem wymiennych obudów Xpress-on, które dobrze znają starsi miłośnicy Nokii. Wymienną jest też bateria, co jest dość dużą niespodzianką w dzisiejszych czasach. Urządzenie ma też dedykowany przycisk do obsługi cyfrowego asystenta, co ucieszy sporą grupę miłośników takiego rozwiązania.

Nowa Nokia 2.2 dostępna będzie w kolorze szarym i czarnym. Dodatkowe obudowy w kolorach Różowego Piasku, Niebieskiego Lodu i Leśnej Zieleni będą dostępne oddzielnie. Nie znamy daty wprowadzenia telefonu na nasz rynek, ale gdy się tylko pojawi, będzie kosztował 549 zł w najsłabszym wariancie 2/16 GB.

Wieści z Rozładowani.pl