Noc ze Starlinkami - nocne przeloty satelitów [rozkład]

Opublikowano 19.05.2020 13:04 Aktualizacja: 12.08.2020 22:25 -


Zazwyczaj piszę o wieczornych przelotach satelitów Starlink nad naszymi głowami, jednak od kilku dni nie chcą się pojawić pod koniec dnia. Dzisiaj w nocy jednak będą widoczne nad Polską i to dwukrotnie.

Na naszym facebookowym profilu stale otrzymujemy zapytania o godziny przelotów, zatem cieszy nas duże zainteresowanie obserwacją nieba. W nocy odbędą się dwa przeloty:

PRZELOTY STARLINK W NOCY ZE wtorku na środę 19.05/20.05.2020:

01:38 – 19 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

03:13 – 20 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

forest katsch E d5IGC  u8 unsplash 1

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl