Noc ze Starlinkami! Dwa przeloty - rozkład na czwartek

Opublikowano 28.05.2020 20:26 -


Wczoraj wieczór pełen wrażeń - najpierw wielogodzinne przygotowania do startu rakiety Falcon 9 z dwoma astronautami na pokładzie (próba nieudana z powodu pogody), a później kolejne przeloty Starlink nad Polską.

Dzisiaj wieczorem nie będzie okazji do obserwacji nieba w poszukiwaniu Starlinków, ale noc - jak najbardziej. Odbędą się wtedy dwa przeloty satelitów Starlink, które powinny być widoczne nad Polską.

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z czwartku na piątek 28.05/29.05.2020:

  • 00:38 – 19 satelitów Starlink, widoczne na południowym horyzoncie (będą lecieć od zachodu)
  • 02:53 – 40 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami (będą lecieć od zachodu)

starlink

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl