No i założyłem konto w Sync - czyli pierwsze wrażenia

No i założyłem konto w Sync – czyli pierwsze wrażenia

Opublikowano 16.09.2013 17:43 - 5


Jak mówiłem, tak zrobiłem. Właśnie stałem się posiadaczem owianego splendorem i sławą konta w banku internetowym Sync.

Sam proces utworzenia konta jest właściwie bardzo wygodny. Procedura polega na podaniu podstawowych informacji na swój temat a następnie wybór dostarczenia karty debetowej i umowy. Do wyboru jest dostarczenie przez kuriera albo weryfikacja na podstawie aktualnie posiadanego RORu w innym banku. Skorzystałem z opcji drugiej, musiałem przelać dowolnie wybraną kwotę i przelać ją pod wskazany przez Alior Sync rachunek. Następnie Sync odesłał ją z powrotem wraz z numerem CIF, który posłużył mi do zalogowania.

Aktualnie czekam na kartę debetową i w sumie już mogę mówić o pierwszych wrażeniach. Przede wszystkim na duży plus zasługuje sposó weryfikacji na podstawie innego RORu, cholernie wygodna rzecz. Tuż po zalogowaniu mogłem zmienić swój identyfikator na bardziej wygodny alias, który z pewnością łatwiej będzie mi zapamiętać. Mnoga ilość opcji asystentów, których jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ze względu na brak środków. Co dalej: ustawienia systemu powiadomień świetna rzecz, można zapanować nad sposobem i formą informowania o operacjach na koncie (od zalogowania, poprzez przelewy, uznania czy obciążenia). Użytkownik ma tutaj duże pole do popisu, Inteligo w tym aspekcie się chowa :-) Szkoda tylko tych płatnych SMSów przy powiadomieniach…

Nie obyło się jednak bez wad. Po samym zalogowaniu ujrzałem panel, który wygląda jak z darmowego, Open-Sourcowego CMSa. Szczerze, to kolorystyka zbyt mnoga, całość sprawia mało poważne wrażenie. Sam układ jest może i czytelny, ale zdecydowanie bardziej harmonijna kolorystyka podobała mi się przy Inteligo (albo się przyzwyczaiłem?).

sync

 

Wydaje mi się, że białe tło i nie tak liczne zastosowanie pomarańczowego koloru by sprawę załatwiło. Generalnie kolorystyka kompletnie mi się nie podoba. Zmieniłbym.

Abstrahując od samego interfejsu, to miałem problem z kartą debetową. Co prawda w potwierdzeniu znalazłem informację o zamówieniu karty płatniczej, ale gdy znalazłem się w sekcji w której znajdują się karty płatnicze – brak tam jakiejkolwiek informacji na ten temat. W Inteligo była informacja, że karta jest zamówiona i jest w drodze do mnie.

Domyślna metoda autoryzacji, tj. selektywne podawanie znaków z hasła (czyli wymóg podania konkretnych literek/cyferek z hasła) jest mało wygodna, na szczęście można ją zmienić. Prócz tego miałem do czynienia z obsługą za pośrednictwem czatu. Czas oczekiwania około 5minut (w międzyczasie można pograć w gry;-) ), ale po rozmowie z przedstawicielem banku w pierwszej chwili miałem wrażenie, że rozmawiam z botem.

Podsumowując, to liznąłem dopiero możliwości oferujące przez Sync. Na kompleksową ocenę przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz mogę powiedzieć, że nie podoba mi się kolorystyka zastosowana w panelu. Jest zbyt cukierkowa i wygląda jak z taniego CMSa. A reszta? Czekam na kartę, będę testował.

Wieści z Rozładowani.pl