Co nowego w kolejnej odsłonie serwisu? Przede wszystkim jednolita kolorystyka. Zdecydowanie dominującym kolorem serwisu jest biel, która nadaje przejrzystości portalowi. Zmiany dotyczą wyglądu kategorii jak i nagłówka. Sam szkielet aukcji nie zmienił się. Do tego nagłówek przewijany jest z resztą strony, co z punktu widzenia użytkownika jest wygodnym rozwiązaniem.

– Nie będzie to zmiana drastyczna, z dnia na dzień. Przez pierwszych kilka tygodni użytkownicy będą mieli możliwość swobodnego przełączania się między starym a nowym wyglądem, tak by każdy miał czas na spokojne zapoznanie się i przyzwyczajenie do tego, jak funkcjonuje nowa wersja Allegro – wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Katarzyna Kuśnierska, dyrektor zarządzająca Allegro.pl.


 
allegronowe

Ogólnie w mojej opinii nowy interfejs może się podobać. Nie widzę specjalnych powodów do narzekań, prócz może faktu że ciągle brakuje aplikacji na tablet do obsługi Allegro. Wydaje mi się, że świetnym rozwiązaniem było by stworzenie szablonu, który byłby responsywny, tym samym wygodny do korzystanie niezależnie od urządzenia i jego rozdzielczości.