Po sukcesie mobilnej aplikacji, NK zamierza z większą uwagą podejść do tego rynku widząc w nim ogromny potencjał.

Wraz z opublikowaniem wersji portalu dla systemu Android oraz aplikacji NK Touch, dla telefonów Nokia z ekranem dotykowym, portal nk.pl stał się dostępny na wszystkich relewantnych platformach mobilnych w Polsce. Wcześniej powstała strona Lajt oraz aplikacje Java, Nokia, iPhone, Windows Mobile. Prace nad wersjami mobilnymi trwają – na październik zapowiedziana jest nowa aplikacja NK Android, w której możliwa będzie synchronizacja kontaktów między telefonem a profilem w nk.pl. Zostanie ona również uzupełniona o widżet, umożliwiający szybkie informowanie o m.in.: nowych wiadomościach, wpisach czy powiadomieniach od znajomych z NK. Ponadto trwają pracę nad rozwojem strony Lajt.

Najciekawszym elementem nadchodzących nowości z pewnością jest miniNK. Aplikacja desktopowa, którą napędzać ma wbudowany komunikator.

" rel="attachment wp-att-1706

Aplikacja ponadto będzie umożliwiała m.in. pogląd poczty, wpisów, ostatnio dodanych zdjęć i nowych komentarzy. Użytkownik z zainstalowanym miniNK może np. pracować na komputerze i bez uruchomionej przeglądarki być na bieżąco z nowinkami od swoich przyjaciół.

Jeżeli aplikacja nie będzie pobierała bezpośrednio witryny WWW to z pewnością znaczna część pań urzędniczek obejdzie wszelkie filtry wycinające nk. Przynajmniej póki informatyk się nie dowie o wersji desktopowej NK ;)