" rel="attachment wp-att-974logo nk 500x500Popularny portal NK zamierza uruchomić aplikację obsługującą ich portal – instalowaną na komputerze. To jednak nie wszystko co ma w najbliższych planach najpopularniejszy polski portal społecznościowy. Co prócz tego? W informacji medialnej, twórcy zapewniają o zwiększeniu wygody w obsłudze galerii zdjęć jak i informowaniu użytkowników o ich dodaniu przez znajomych. Głównym rewolucyjnym elementem galerii będzie zniesienie limitów transferów zdjęć. Użytkownicy umieszczający swoje zdjęcia na żenującym poziomie, będą mieli większe pole do popisu.

Po sukcesie mobilnej aplikacji, NK zamierza z większą uwagą podejść do tego rynku widząc w nim ogromny potencjał.

Wraz z opublikowaniem wersji portalu dla systemu Android oraz aplikacji NK Touch, dla telefonów Nokia z ekranem dotykowym, portal nk.pl stał się dostępny na wszystkich relewantnych platformach mobilnych w Polsce. Wcześniej powstała strona Lajt oraz aplikacje Java, Nokia, iPhone, Windows Mobile. Prace nad wersjami mobilnymi trwają – na październik zapowiedziana jest nowa aplikacja NK Android, w której możliwa będzie synchronizacja kontaktów między telefonem a profilem w nk.pl. Zostanie ona również uzupełniona o widżet, umożliwiający szybkie informowanie o m.in.: nowych wiadomościach, wpisach czy powiadomieniach od znajomych z NK. Ponadto trwają pracę nad rozwojem strony Lajt.

Najciekawszym elementem nadchodzących nowości z pewnością jest miniNK. Aplikacja desktopowa, którą napędzać ma wbudowany komunikator.

R E K L A M A

" rel="attachment wp-att-170642720 minink screen

Aplikacja ponadto będzie umożliwiała m.in. pogląd poczty, wpisów, ostatnio dodanych zdjęć i nowych komentarzy. Użytkownik z zainstalowanym miniNK może np. pracować na komputerze i bez uruchomionej przeglądarki być na bieżąco z nowinkami od swoich przyjaciół.

Jeżeli aplikacja nie będzie pobierała bezpośrednio witryny WWW to z pewnością znaczna część pań urzędniczek obejdzie wszelkie filtry wycinające nk. Przynajmniej póki informatyk się nie dowie o wersji desktopowej NK ;)