Niszczarka Banksy'ego w CSS i JavaScript

Niszczarka Banksy’ego w CSS i JavaScript

Opublikowano 16.10.2018 13:17 Aktualizacja: 16.10.2018 13:45 -


Po happeningu autora, który przedstawia się jako Banksy, w sieci zawrzało. Jego wylicytowany obraz, tuż po zatwierdzeniu ostatecznej ceny, uległ samozniszczeniu za sprawą niszczarki zamontowanej w ramie dzieła. Kwestią czasu było powstanie podobnego urządzenia w CSS i JS. Czas ten najwyraźniej już upłynął.

Nie wiem, jak oceniać całe to wydarzenie związane ze zniszczeniem obrazu, ale jestem bardzo sceptyczny. Nurtuje mnie, chociażby kwestia zasilania samej niszczarki, której bateria musiała wytrzymać bodaj kilka lat, zanim obraz trafił na aukcje.

Poznajcie najmniejszy na świecie framework CSS!

Inni mówią o tym, że niszczarkę zdalnie uruchomiła osoba, prowadząca aukcję. Jakby nie było, to happening okazał udany, a całość wydarzenia odbiła się szerokim echem na świecie.

Pewnie też dlatego pan imieniem Lee Martin postanowił przygotować analogiczne urządzenie, tyle że dla wersji WWW. I tak powstał skrypt (oraz tutorial dokumentujący powstawanie samego skryptu), który umiejętnie potrafi zniszczyć każdy obrazek, który dodacie do ramy. Świetna realizacja, świetny pomysł, a i sposób na przećwiczenie skilla w CSS i JavaScript niczego sobie. Zresztą sami zobaczcie.

 Zobacz Banksy Shredder

Wieści z Rozładowani.pl