Nissan kupuje domenę nissan.com za $25 mln i tym samym wpisuje się do historii

Nissan kupuje domenę nissan.com za $25 mln i tym samym wpisuje się do historii

Opublikowano 24.11.2014 20:33 - 6


Dzieje się ostatnio wiele na rodzimym rynku, jeśli o inwestycje chodzi. Wpierw Onet kupuje kultową NK, której blask nieco przygasł, a chwilę później słychać o przejęciu przez serwis Pizzaportal swojej konkurencji. Na świecie też nie brakuje interesujących nowości, tym bardziej że transakcja którą Wam zaraz przybliżę, wpisuje się do historii.

W zasadzie byłem bardzo zaskoczony, gdy przeczytałem nagłówek w jednym z zachodnich serwisów, specjalizującym się w domenach. Otóż wspomniana transakcja, to odkupienie domeny nissan.com przez dobrze Wam wszystkim znaną markę… Nissan. Dziwne, prawda? Otóż domena została wykupiona po ponad dekadzie walk w sądach (nawet w Sądzie Najwyższym) za kosmiczną kwotę $25 000 000. Celowo napisałem wszystkie zera, unikając uproszczenia, bo kwota jest szczerze imponująca!

Jak na ironie, aktualnie widnieje jeszcze stary serwis Nissan, który co najciekawsze prezentuje witrynę spółki IT. To wybrali sobie nazwę, zapewne zdecydowanie przypadkową ;-)

Właściciele z pewnością ucieszą się z takiego obrotu sprawy. W końcu po latach ciągania się po sądach z gigantem, kwota sprzedaży jest astronomiczna. Na koniec zaś prawdziwy smaczek. Otóż transakcja ta plasuje się na 4 miejscu najdroższych sprzedanych domen w historii. Ulokowana została tuż poniżej Insurance.com ($35.6 mln), VacationRentals.com ($35 mln) i PrivateJet.com ($30 mln). Nowym właścicielom gratuluje, starym właścicielom – zazdroszczę.

Nabrałem się, informacja jest niestety nieprawdziwa. Proszę wybaczcie mi mój fuck up. Dzięki Danielu za cynk.

Wieści z Rozładowani.pl