Przyznaję,  że moja biblioteka gier na PC znacznie się powiększyła dzięki serwisowi Epic Games Store. To właśnie w tym sklepie co tydzień wskakują darmowe pozycje i to zazwyczaj w parach.

Nie zawsze są to oczywiście tak głośne tytuły, jak GTA V, które już kilka miesięcy temu było za darmo. Ten tydzień jednak wygląda ciekawie, bo serwis udostępnił za darmo dwie gry. Pierwsza z nich to kultowy Nioh w wersji kompletnej, a do tego za darmo jest też Sheltered.

Nioh: The Complete Edition

Jesteś gotów, by umrzeć? Zagraj w najnowszą, brutalną grę akcji autorstwa Team NINJA i Koei Tecmo Games. W epoce samurajów samotny podróżnik ląduje u brzegów Japonii. Aby znaleźć to, czego szuka, musi on przedrzeć się przez zastępy okrutnych wojowników i nadprzyrodzonych stworów Yokai.

Smok północy
Ten dodatek otwiera region Tohoku, gdzie „jednooki smok” Date Masamune w tajemnicy gromadzi kamienie dusz.

Niepokorny honor
Walcz podczas zimowego oblężenia Osaki i odkryj historię jednego z największych japońskich generałów okresu Sengoku, mężnego Sanady Yukimury.

Koniec rozlewu krwi
Dołącz do letniego oblężenia Osaki u schyłku okresu Sangoku w ostatnim rozdziale przygód Williama.

Sheltered

Przerażony, ciężko dysząc, zatrzaskujesz za sobą właz schronu. Wolałbyś nie wychodzić na zewnątrz, ale czasem jest to konieczne. Łatwiej byłoby się poddać. Ale się nie poddajesz. Znój, głód, pragnienie. No i strach. Ten ciągły strach. Przypominasz sobie, po co nadal żyjesz. Czemu to robisz. Słyszysz głos. „Tatusiu! Wróciłeś!”. Twarz twojej żony rozświetla się, gdy otwierasz torbę pełną lekarstw. Nie musisz mówić im, jak je zdobyłeś. Po prostu cieszysz się tym małym sukcesem w okrutnych czasach.

Sheltered to strategia, w której zarządzasz postapokaliptycznym schronem. Ta gra definiuje na nowo pojęcie „rodziny nuklearnej”. Choć atomowa zagłada pochłonęła miliardy ofiar, oszczędziła Twoją rodzinę. Zgromadź jak najwięcej surowców w swoim podziemnym schronie, który będzie waszym domem na te posępne czasy.