Konsola Switch Lite pojawi się 20 września i będzie kosztowała 999 zł. Dla porównania koszt konsoli w Stanach Zjednoczonych to 200 dolarów. Jeszcze nowsze modele mają wydłużyć życie obecnej generacji.

Informacje pochodzą od wiceprezesa firmy Sharp, Katsuaki Nomury. Ujawnił on, że jego firma ma dostarczyć panele wyświetlacza IGZO jednemu z klientów, jakim jest firma z branży gier wideo. Ma nim być właśnie Nintendo. Panele IGZO są używane w najwyższej klasy telewizorach 8K firmy Sharp, a także w smartfonach Aquos (R2).

Poznajcie Switch Lite, nowa, lżejsza zabawka od Nintendo

Switch Lite ma posiadać ekran 720p, a nowsze wersje mają posiadać większe rozdzielczości. Nie jest na razie pewne czy również nadchodzący Lite ma mieć wyświetlacze IGZO od Sharpa, ale wiele na to wskazuje, że tak.

Nintendo już zdążyło potwierdzić, że przed świętami (czyli okresem największych „żniw”) wypuści tylko jedną konsolę i będzie to właśnie Switch Lite. Natomiast nikt nie powiedział, że w tym czasie nie mogą zapowiedzieć czegoś nowego. Zapowiedź kolejnej konsoli spodziewana jest właśnie w dniu premiery Lite, czyli 20 września.

Android dostępny na Nintendo Switch!

Popyt na konsole Switch ciągle rośnie, Lite sprzedaje (w preorderach) się jak świeże bułeczki. Nintendo wydaje się mieć plan na stopniowe wprowadzanie konsol, aby każda kolejna wersja tylko podkręcała zainteresowanie.