Nintendo Labo u Jimmy'ego Fallona, w roli... instrumentów

Nintendo Labo u Jimmy’ego Fallona, w roli… instrumentów

Opublikowano 15.05.2018 20:11 -


Zapowiedziane kilka miesięcy temu Nintendo Labo niedawno trafiło do sklepów. Niecodzienny dodatek do konsoli Nintendo Switch doczekał się równie niecodziennej kampanii promocyjnej. Kartonowe instrumenty odegrały główną rolę w programie Jimmy’ego Fallona podczas występu Ariany Grande.

Piosenkarka zaśpiewała swój najnowszy singiel “No Tears Left To Cry” w towarzystwie nie tylko prowadzącego The Tonight Show, ale także – legendarnego w kręgach hip-hopowych – zespołu The Roots, który zapewnia oprawę muzyczną w programie. Jednak zamiast standardowego zestawu instrumentów, muzycy w tym przypadku skorzystali z zestawów Nintendo Labo podłączonych do konsol Nintendo Switch.

Nagranie “No Tears Left To Cry” z instrumentami Nintendo Labo możecie zobaczyć poniżej:

Jak to działa? Cały zamysł projektu Labo to sprawienie, żeby wykorzystywać konsolę Nintendo Switch w nowy, nieszablonowy sposób. Służą do tego specjalne zestawy kartonowych akcesoriów, które trzeba dokupić do urządzenia.

Nintendo Labo rozwija kreatywność już podczas samego składania dodatków, ale może też uczyć programowania. Z kartonów można bowiem stworzyć nie tylko zaprojektowane przez producenta zabawki i instrumenty, ale także stworzyć swoje. I właśnie tę dowolność i różnorodność Nintendo starało się pokazać w popularnym talk-show.

Oglądając wideo po raz pierwszy, większość ludzi na pewno będzie nieco zszokowanych. Przede wszystkim oczywiście dlatego, że to niespotykane połączenie. No bo jak to – konsola do gier jako prawdziwy instrument i jeszcze na dodatek wykorzystywany przez prawdziwych muzyków?! A potem przychodzi kolejne zaskoczenie, bo… To wszystko brzmi naprawdę nieźle!

Trzeba też pochwalić Nintendo za tak odważną i nieszablonową kampanię promocyjną. Bo właśnie tymi cechami idealnie wpisuje się w to, co reprezentuje sobą seria Labo.

Więcej na temat Nintendo Labo:

Nintendo Switch za sprawą kilku kartonów spowodowało, że zapragniesz mieć tę konsolę

Wieści z Rozładowani.pl