Osobiście także należę do rzeszy osób korzystających z produktów tej fotograficznej marki i uważam, że wydawanie takich opinii co najmniej mija się z celem. Nie jest to prawda, gdyż prócz sprzętu fotograficznego liczy się także dobre oko, umiejętności techniczne, zapas wiedzy i także trochę szczęścia. Nie ukrywam, że sprzęt ma istotne znaczenie przy tworzeniu dobrych zdjęć, jest to jednak element, który nie zrobi za nas kompozycji, nie wykadruje czy nie wskaże jak zdjęcie powinno wyglądać. Oczywiście mając świetny pomysł na zdjęcie, będzie się ono znacznie lepiej prezentować gdy korzystamy z profesjonalnych obiektywów a nie małpki za 1000zł.

Przerażające jest jednak to, że ostatnio sporo się porobiło pseudo-profesjonalistów z ze sprzętem za kilka-kilkanaście tysięcy złotych, trzaskających zdjęcia, które nic nie są warte.  Nie mniej jednak, wydaje mi się, że to właśnie do takich osób, owa wiadomość była kierowana, łechcząc ich ego. Dobry aparat, dobry obiektyw = świetna zdjęcie. Guzik prawda.

Z drugiej strony zastanawia mnie fakt, czy nie zostało to przemycone z pełną premedytacją. To aż niewyobrażalne, że można walnąć taką gafę będąc w pełni świadomości. Jednak stara zasada mówi, nie ważne jak – byle mówili. Efekt został zamierzony, trąbią wszyscy na potęgę. Wcale bym się nie zdziwił gdyby za chwile miała by się odbyć premiera nowego produktu.