Nike zrobiło Air Maksy z... trawy! To hołd dla wyjątkowej grupy sportowców

Nike zrobiło Air Maksy z… trawy! To hołd dla wyjątkowej grupy sportowców

Opublikowano 18.01.2019 8:13 -


Firma Nike przygotowała specjalne edycje swojego popularnego modelu Air Max. Wśród nich znajdują się oczywiście nowe kolorystyki butów, ale zdecydowanie najciekawszy jest model, którego górna część przypomina… trawę!

Air Maksy z nowej kolekcji Nike to hołd dla golfistów. Marka od wielu lat przygotowuje specjalne edycje przeznaczone do gry z kijkiem w ręce. Do tej pory firma wypuściła już w tym duchu m.in. model Dunk i Air Jordan.

Edycje Golf od Nike zawsze wyróżniają się specjalną podeszwą, która ułatwia poruszanie się po trawie, jest bardziej wytrzymała i zapewnia większą stabilność. To wszystko właśnie z myślą o golfistach, choć umówmy się — prawdopodobnie znakomita większość osób, które kupią te buty, nigdy nawet nie grała w golfa.

Wśród nowych modeli Air Max 1 znalazła się m.in. klasyczna kolorystka biały/czerwony/szary czy też mocno nietuzinkowe połączenie czarnej cholewki ze złotą „łyżwą” oraz „wiktoriańskim”, zielonkawym wzorem przy podeszwie.

Zdecydowanie najbardziej wyróżnia się jednak wersja, której cholewka imituje trawę. Efekt jest niesamowity, choć „trawnik” na bucie to tak naprawdę po prostu puchaty, miękki, prawdopodobnie pluszowy materiał. Choć złośliwi mogą powiedzieć, że buty wcale nie wyglądają na „trawiaste”, ale przypominają bardziej Oskara Zrzędę z „Ulicy Sezamkowej”.

Premiera „Air Maksów z trawy” ma się odbyć jeszcze w styczniu. Jeśli Wam na nich zależy, to radzę śledzić wszelkie możliwe informacje na temat dropu — takie limitowane edycje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki!

Wieści z Rozładowani.pl