Nike stworzyło sneakersy inspirowane lodami Ben & Jerry's

Opublikowano 27.05.2020 9:21 -


To była jedna z najgorętszych premier tego roku w świecie streetwearu. Nike we współpracy z producentem lodów Ben & Jerry's stworzyło wyjątkową edycję modelu SB Dunk Low. Buty rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a ich cena z drugiej ręki już teraz osiąga zawrotne kwoty.

Twórcy przy projekcie Nike SB Dunk "Chunky Dunky" poszli na całego. To jeden z najbardziej zwariowanych i odważnych modeli, jakie ostatnio trafiły do sprzedaży. Sneakersy są wzorowane na charakterystycznych opakowaniach lodów Ben & Jerry's i to widać - znajdziemy na nich chociażby wzór w krowie łaty w dotyku przypominający włosie zwierzęcia. Grafika na cholewce przedstawia niebieskie niebo i zieloną łąkę, zaś żółty swoosh ocieka niczym topniejące lody.

Ben & Jerry's inspiracją dla Nike

Nazwa "Chunky Dunky" jest nawiązaniem do jednego z klasycznych smaków Ben & Jerry's - "Chunky Monkey" i nazwy bazowego modelu butów - Nike SB Dunk Low.

Nietuzinkowe sneakersy ze względu na swoje powiązanie z kulturą deskorolkową najpierw zadebiutowały w wybranych skateshopach. 3 dni później można było je kupić przez aplikację Nike. Za buty trzeba było zapłacić 419 zł, jednak udało się to tylko wybranym szczęśliwcom.

Nike SB Dunk x Ben & Jerry's trafiły do sklepów w limitowanym "nakładzie", więc nie można ich już kupić w oficjalnej dystrybucji. Ceny szybko poszybowały w górę i w tym momencie oscylują już na poziomie ok. 1500 euro za parę. Łatwo zatem policzyć, że w jeden dzień można było zarobić na tym modelu ok. 6000 zł.

sb dunk low x ben jerrys chunky dunky release date 4

sb dunk low x ben jerrys chunky dunky release date 1 sb dunk low x ben jerrys chunky dunky release date 2 sb dunk low x ben jerrys chunky dunky release date 3

Wieści z Rozładowani.pl