Nike stworzyło buty inspirowane "Stranger Things"

Nike stworzyło buty inspirowane “Stranger Things”

Opublikowano 13.06.2019 21:17 Aktualizacja: 13.06.2020 13:40 -


To kolejna kolaboracja łącząca popularną lifestyle’ową markę z popkulturą. Nike pokazało kolekcję sneakersów i ubrań inspirowanych serialem „Stranger Things” od Netfliksa.

Nie jest niczym nowym, że duże firmy odzieżowe wchodzą we współpracę z twórcami filmów czy seriali. Nie tak dawno mieliśmy przecież okazję zobaczyć choćby kolekcję Vans x Harry Potter, która nawiązuje do popularnej serii książek o młodym czarodzieju.

Przejdźmy jednak do współpracy Nike z twórcami „Stranger Things”. Wśród sneakersów zobaczymy specjalne edycje klasycznych modeli Cortez, Blazer i Tailwind. Ich kolory, jak na dzisiejsze standardy, są stonowane i tylko wprawne oko dostrzeże, że buty mają coś wspólnego z hitem serwisu Netflix. Niewielkie logo serialu umieszczono na metce na języku, niektóre modele mają też naszywkę „Hawkins High School” — liceum, do którego będą chodzić bohaterowie w trzecim sezonie.

Szkoła w Hawkins swoim uczniom najwyraźniej sponsoruje także bluzy, spodnie i t-shirty, bo i one znalazły się w kolekcji Nike x Stranger Things. Ostatnim elementem zestawu jest czapka z tygrysem — maskotką szkolnej drużyny sportowej.

Pierwszy „drop” kolekcji odbędzie się 27 czerwca. Wtedy wybrani szczęśliwcy będą mogli kupić spodnie dresowe, bluzy i trzy modele sneakersów w pomarańczowo-zielonej kolorystyce. Premiera drugiej części kolekcji (nazwana przez Nike „OG Pack”) przewidziana jest na 1 lipca, czyli niedługo przed amerykańskim Dniem Niepodległości (i premierą trzeciego sezonu “Stranger Things”). Aby do niego nawiązać, Nike postawiło na kolory: biały, czerwony i niebieski. Na pięcie znajdzie się napis „1985”, wkładki zaś ozdobione będą grafiką z fajerwerkami.

Trzeci sezon „Stranger Things” zostanie udostępniony w Netflix 4 lipca 2019 roku. Buty i ubrania Nike to nie jedyna nowość związana z serialem, jaką podzielił się serwis. Podczas targów E3 zapowiedziano, że wkrótce pojawi się gra mobilna oraz „Stranger Things 3: The Game” na konsole i pecety.

Wieści z Rozładowani.pl