Nike zaprezentował pierwsze olimpijskie stroje dla skate’ów

Nike zaprezentował pierwsze olimpijskie stroje dla skate’ów

Opublikowano 7.02.2020 9:08 -


W 2016 roku poinformowano, że na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio pojawi się nowa dyscyplina – skateboarding. Dziś Nike zaprezentował stroje dla pierwszych trzech drużyn narodowych.

Decyzja komitetu olimpijskiego o włączeniu deskorolki wzbudziła sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród samych skate’ów. Wszyscy inni mają w to wbite, skoro na Igrzyskach Olimpijskich mogliśmy oglądać takie dyscypliny jak między innymi strzelanie do żywych gołębi, wspinanie się po linie czy pływanie synchroniczne… solo.

Wiele się mówi, że wejście deskorolki na Igrzyska Olimpijskie to wielka szansa na promocję dyscypliny. Moim zdaniem debiut w Tokio to przede wszystkim szansa dla wielkich firm, takich jak Adidas czy Nike, na zaskarbienie sobie sympatii osób jeżdżących na deskach, gdyż aktualnie rynek jest przepełniony raczej niewielkimi firmami i manufakturami. Sen o popularyzacji dyscypliny, abstrahując od tego czy jest ona w ogóle potrzebna, skończy się wraz z transmisją, która najprawdopodobniej zostanie zaplanowana na jakiś wtorek rano.

nike strój brazylia

praca nad strojami nakłoniła NIKe do podjęcia współpracy z profesjonalistami

Nike tworząc kolekcję współpracował ściśle z Pietem Parrą, holenderskim artystą i byłym skatem. Każdy z modeli ma być niepowtarzalny dla stylu kraju by oddać hołd jego sportowej historii. Kroje strojów konsultowano natomiast z aktywnymi zawodnikami, takimi jak Sean Malto, kandydat do olimpijskiej reprezentacji USA.

nike strój francja

Trzema reprezentacjami, które ubrał Nike, są USA, Brazylia i Francja. Każdy z tych krajów otrzymał unikalne stroje, zarówno jeżeli chodzi o krój jak i wzory. Koszulki Brazylijczyków kojarzyć się mają z piłką nożną, natomiast stroje dziedziczą kolory z flagi kraju. Dla mnie absolutnym hitem jest damski kombinezon reprezentacji Francji! Jak bym był kobietą to nosiłbym! Znaczy, nosiłabym!

nike strój usa

Według Nike wszystkie koszulki do skateboardingu będą wykonane w 100% z przetworzonego poliestru pozyskanego z odpadów, takich jak plastikowe butelki i inne przedmioty, które można poddać recyklingowi.

Osobiście jestem bardzo ciekawy, jak wyglądać będą zmagania skateboardzistów w Tokio. Ciekaw jestem czy zawodnicy dadzą się ugrzecznić i uda się uniknąć skandalu porównywalnego z zimowymi Igrzyskami w Nagano, gdzie kanadyjski snowboardzista Ross Rebagliati zdobył złoty medal, jednak po przeprowadzonych testach wykryto w jego organizmie kannabinoidy i medal mu odebrano, mimo że w tamtych czasach marihuana nie była uznawana za doping. Nike zdał egzamin, umiejętnie łącząc skaterski luz z wymaganiami olimpijskimi. Ciekaw jestem, jak poradzą sobie inne firmy, którym przyjdzie się zmagać z tym problemem.

źródło: deezen.com

Wieści z Rozładowani.pl