Nigdy więcej Facebooka - oto serwis, który prezentuje alternatywy do wszystkich usług giganta

Opublikowano 13.01.2021 10:17 Aktualizacja: 14.01.2021 10:03 -


Ostatnio dość głośno wokół popularnego Facebooka, a wszystko za sprawą należącą do nich aplikacją WhatsApp. Patrycja opisała zmiany regulaminu komunikatora, które wymuszają udostępnienie danych Facebookowi. Praktyka mówiąc wprost - dość kontrowersyjna. Serwisy jak dzisiejszy No More Facebook zyskują na popularności. A jakie jest jego zadanie? Pokazać, że można obejść się bez tego serwisu społecznościowego.

No More Facebook to serwis internetowy, który jak wspomniałem ma jeden cel i bardzo prostą ideę. Pokazać użytkownikom serwisu Zuckerberga, że istnieją doskonałe alternatywy do największej społecznościówki na świecie. Otóż nie w postaci zamienników, które posiadają WSZYSTKO co Facebook, a raczej mniejsze serwisy, które działają wokół poszczególnych ficzerów giganta.

I tak idąc od początku alternatywą do śledzenia urodzin na Facebook mogą być takie serwisy jak: Monica, Hippo czy Amicu. Przyznam szczerze, że pojęcia nie miałem, że takie istnieją, ale to doskonały moment, by zwyczajnie je sprawdzić.Zrzut ekranu 2021 01 12 o 19.28.17

Wszystkie alternatywne rozwiązanie pogrupowane są w kategorie, gdzie znajdziemy alternatywy dla popularnego Messengera czy nawet Instagrama. Oczywiście największą przeszkodą najpewniej będzie zgromadzenie swoich znajomych i zbudowanie tak wielkich społeczności jak ma aktualnie Facebook, ale może to być doskonały pierwszy krok.

Bardzo gorąco polecam sprawdzić, warto!

Wieści z Rozładowani.pl