Nic tak nie cieszy, jak sukcesy polskich sportowców na arenach międzynarodowych. Jednak jeszcze większa radość pojawia się, kiedy światowi gigant zwraca uwagę na naszego sportowca/sportsmenkę i przygotowuje o nich filmy. Jednym z nich jest najnowsza produkcja HBO, gdzie gwiazdą dokumentu jest Joanna Jędrzejczyk.

Początek może i sugerował, że DailyWeb zamienia się w DailySport, ale daleko nam jeszcze do tego. Zwracamy jednak zawsze uwagę na produkcje filmowe, które mają korzenie w naszym kraju, a w tym przypadku tak jest.

Niezwyciężona – dokument o Joannie Jędrzejczyk

Zasłużona polska zawodniczka jeszcze nie skończyła kariery, a już teraz kręci się o niej filmy dokumentalne. Miejmy nadzieję, że sama Jędrzejczyk dopisze kolejne rozdziały do filmu w najbliższych latach.

Nowy film dokumentalny Niezwyciężona o Joannie Jędrzejczyk, mistrzyni MMA, będzie miał premierę 24 czerwca w HBO GO. Produkcja w reżyserii Toma Kolińskiego pokazuje dwa oblicza zawodniczki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa, a także przerażająca wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów na całym świecie.

Niezwyciezona small5 1000

Niezwyciężona to historia sukcesu i porażki wyjątkowej zawodniczki, Joanny Jędrzejczyk, która wielokrotnie obroniła tytuł mistrzyni MMA. Twórcy przybliżają postać prawdziwej wojowniczki, która ma odwagę marzyć i działać, realizuje się wbrew trudom i stereotypom. Kiedy pada propozycja, by zacząć trenować w USA, Joanna decyduje się zaryzykować, choć wie, że ceną będzie samotność i oddalenie od rodziny. Cały czas walczy o pozostanie najlepszą zawodniczką na świecie, ale też o uznanie w rodzinnym kraju. W jej drodze na szczyt wielokrotnie zderzają się samodyscyplina z wygodą, sława na ringu z lekceważeniem w życiu prywatnym, poświęcenie z rozczarowaniem, monotonia treningów z energią walki. Poznajemy dwa oblicza bohaterki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa i przerażającą wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów.

Niezwyciezona small6 1000

Film w reżyserii Toma Kolińskiego został wyprodukowany przez HBO Europe, Opus Film i Tallyho! przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Niezwyciężona (Invincible) miała właśnie swoją festiwalową premierę na Krakowskim Festiwalu Filmowym w zeszłym tygodniu, a już od 24 czerwca film będzie dostępny w HBO GO. Emisja w HBO została zaplanowana na 1 lipca o godz. 21.50.