Czy tak brzmiałaby reklama pozaziemskiego hotelu? Bardzo możliwe, że tak. A jak wyglądałby taki ośrodek kosmosie? Nad tym moi mili już nie musimy się zastanawiać, bo miejscówka, w której możecie spędzić niepowtarzalne wakacje, przestaje być jedynie elementem fabuły dobrego filmu science fiction.

Ciekawi? No to lecimy.

Pierwszy kosmiczny hotel

Spokojnie możecie zaplanować sobie już teraz wakacje poza Ziemią, ponieważ pierwszy na świecie hotel kosmiczny wkrótce stanie się rzeczywistością. Plan zakłada budowę do 2027, ale jak się okazuje nie jest to nowy pomysł, bo jego pierwsze zalążki pojawiły się już w 2012 roku. Orbital Assembly Corporation (OAC), firma stojąca za tym ambitnym projektem, niedawno ujawniła nowe szczegóły dotyczące ośrodka, a zdjęcia i filmy wywołały ogromny szum w Internecie. Jedyny w swoim rodzaju, luksusowy hotel o nazwie Voyager Station będzie mógł pomieścić 400 osób i zaoferuje turystom i badaczom niespotykane dotąd widoki na naszą planetę.

Na pierwszy rzut oka hotel, który ma być pierwszą komercyjną stacją kosmiczną działającą ze sztuczną grawitacją, przypomina gigantyczne koło obracające się poza planetą.

Stacja Voyager to obrotowa stacja kosmiczna zaprojektowana do wytwarzania różnych poziomów sztucznej grawitacji poprzez zwiększanie lub zmniejszanie prędkości rotacji. Sztuczna lub symulowana grawitacja jest niezbędna do długotrwałego zamieszkania w kosmosie

– wyjaśnia oficjalna strona internetowa.

Ile kosztuje hotel w kosmosie?

Według strony internetowej hotel ma na celu połączenie przyjemności z interesami. Miejsce znajdzie się nie tylko dla krajowej agencji kosmicznej prowadzącej badania przy niskiej grawitacji, ale także turystów spragnionych przygody, chcących doświadczyć życia na stacji kosmicznej „w komforcie niskiej grawitacji i poczuciu luksusowego hotelu”. Czy jedynie te chęci wystarczą do rozpoczęcia astralnych eskapad? Jeśli macie akurat wolne 25 milionów dolarów, to tak ☜(゚ヮ゚☜)

Muszę przyznać, że jako fanka kosmosu mam pewne wątpliwości co do powodzenia tego planu, ale czy 20 lat temu spodziewalibyśmy się lotu na Marsa? Czekam zatem na rozwój wydarzeń i wolne 25 milionów dolarów (☞゚ヮ゚)☞