Komputer

Komputer jest absolutnie podstawowym elementem wyposażenia każdego gracza. Jeśli kupujesz sprzęt, zwróć koniecznie uwagę na kartę graficzną, ilość pamięci RAM, procesor i dysk. W dużym skrócie, rozejrzyj się za komputerem z kartą pamięci AMD lub NVIDIA, ilością pamięci RAM 32 GB lub (dla wymagających) 64 GB. Dla początkującego gracza powinien starczyć komputer z procesorem Intel Core i7 – z czasem możesz zaopatrzyć się w procesor i9. Zwróć też uwagę na ilość, rodzaj i pojemność dysków. Już prawie wszystkie komputery gamingowe posiadają dwa lub trzy dyski – jeden, mniej pojemny dysk SSD i jeden lub dwa dyski HDD o dużej pojemności.

Monitor

Co nam po nowym komputerze, jeśli monitor wciąż jest ten sam? Zmiana jednego elementu z arsenału gamingowego najczęściej pociąga za sobą potrzebę zmiany kolejnych części układanki. To nic złego – w końcu pracujemy na płynność rozgrywki. Do szybkiego komputera potrzebujemy bezsprzecznie ekranu o błyskawicznym czasie reakcji i wysokiej częstotliwości odświeżania. Wysoka rozdzielczość, taka jak 4K lub, dla mniej wymagających, Full HD, pozwoli dostrzec wyraźnie każdy szczegół na planszy. Zwróć też uwagę na rodzaj matrycy – wybierz ekran w technologii IPS lub VA.

Klawiatura

Kolejny element gamingowej układanki to klawiatura. Rodzajem najlepszym dla gracza jest klawiatura mechaniczna, która lepiej niż inne rejestruje naciśnięcie. Klawiatury mechaniczne są najbardziej wytrzymałe, a te przeznaczone dla graczy, najczęściej wyposażone są w przyciski liniowe, które są cichsze i nie „przeskakują” jak w typowych klawiaturach mechanicznych. Klawiatury gamingowe często są podświetlane, co nie tylko wprowadza odpowiedni klimat, ale też wspomaga gracza, który dał się pochłonąć rozgrywce aż do późnych godzin nocnych.

Sprawdź ofertę klawiatur gamingowych

Mysz

Przycisk, scroll, przycisk. Czego więcej można wymagać od myszki komputerowej? Wiele, a absolutnie niezbędną funkcjonalnością jest prędkość reakcji i dostępność do różnych możliwości. Myszki gamingowe posiadają dodatkowe przyciski, do których można dopisać skrót akcji, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas zaciętej rozgrywki. Niektóre modele posiadają wbudowany akcelerometr oraz żyroskop, które zwiększają czułość myszki na ruch i nie spowalniają reakcji. Praca zdecydowanej większości myszek jest wspomagana przez zestawy czujników.

Słuchawki

Podczas gier zespołowych połową sukcesu jest dobra komunikacja. Taką umożliwią dobre słuchawki z mikrofonem. Najlepiej, by były to słuchawki nauszne, które odetną od Ciebie rozpraszające dźwięki otoczenia. Mikrofon powinien posiadać redukcję szumów, by nie utrudniać komunikacji z zespołem. Co też ważne, słuchawki muszą być wygodne, ponieważ czekają nas długie godziny rozgrywki – zwróć uwagę na to, czy pałąk jest elastyczny oraz czy nausznice są wykonane z miękkiego, oddychającego materiału.

Sprawdź ofertę gamingowych słuchawek z mikrofonem

Co jeszcze powinno się znaleźć w arsenale gracza?

Oczywiście wygodne stanowisko! Może nie ma sensu od razu inwestować w gamingowe biurko i fotel, ale z pewnością warto zainwestować w przestrzeń, w której będziemy mogli bez problemu spędzić kilka godzin na rozgrywce bez obawy o nasze plecy i oczy.

Nie ma co ukrywać, do profesjonalnego grania lepszy będzie sprzęt stacjonarny. Jeśli jednak jesteś graczem podróżującym, może zastanów się nad kupnem laptopa gamingowego? Rozgrywka może nie będzie aż tak wygodna, ale będziesz mógł ją wszędzie ze sobą zabrać.

Na koniec to, co spina całą naszą gamingową układankę. Chodzi oczywiście o gry. Czym byłby nasz świat bez Assassin’s Creed? Co robilibyśmy w sylwestra, gdyby nie Tomb Raider? Gdyby nie Grand Theft Auto z pewnością… nie nauczylibyśmy się prowadzić samochodu, prawda? ;)

Sprawdź ofertę gier na PC


Materiał sponsorowany, dostarczony przez markę Neonet.


Posłuchaj nas!