Każdy gracz, który dokona rejestracji na testy, będzie mógł zagrać w cztery dostępne gry EA. Wszystko odbywać się będzie za pomocą chmury. Wśród gier znajdują się: FIFA 19, Need for Speed Rivals, Titanfall 2 i Unravel.

O premierze wersji testowej dowiedzieliśmy się dzięki wpisowi w serwisie Medium. Dyrektor EA ds. Technologii, Ken Moss tak opisuje usługę:

„Zrobimy wazny krok w tej podróży, ponieważ organizujemy ekskluzywną próbę zewnętrzną dla naszych graczy, aby doświadczyli gier transmitowanych za pośrednictwem technologii chmurowej od EA”.

Project Atlas został zaprezentowany niespełna rok temu. Zapowiadano go wtedy jako „ujednoliconą platformę”, która zawierać będzie gry w chmurze. Electronic Arts zaangażowało w przedsięwzięcie ponad tysiąc osób.

Uruchomiona wersja testowa dostępna jest dla użytkowników różnych platform. Są to nie tylko komputery PC, ale także Mac, telewizory Smart, tablety czy też smartfony.

„Naszym celem jest zebranie większej ilości feedbacków na sporą skalę, aby przetestować wydajność i jakość naszych usług w różnych scenariuszach i przy różnych parametrach naszych serwerów”.

-dodaje Moss w swoim wpisie.

Testy kładą nacisk na sprawdzenie rozgrywki w chmurze na PC. Wydawca zapewnia jednak, że będzie zwracana uwaga również na inne platformy.

Cyberpunk 2077 i inne hity pojawią się na Google Stadia!

Testowa wersja pojawia się znienacka, nic wcześniej na to nie wskazywało. Bez wątpienia trwa wyścig o zajęcie pierwszego miejsca w tej branży. Warto przypomnieć, że Google przygotowuje się do wydania Google Stadia, która może zrewolucjonizować rozgrywkę streamingową.

Rejestracji do testowej wersji Project Atlas możecie dokonać pod tym linkiem.