Ginger stworzył nowy projekt bazujący w głównej mierze na Nintendo Wii oraz Game Boy Color. W efekcie połączenia wielu składowych z różnych konsol powstał WIIBoy Color.

Na Twitterze pojawił się ciekawy filmik ukazujący możliwości gadżetu WiiBoy Color. To kolejny stworzony przez użytkownika GingerOfMods projekt bazujący na konsoli Nintendo Wii. WiiBoy Color jest szczególnie interesujący z uwagi na wymiary tożsame z tymi, które miał Game Boy Color. Na pierwszy rzut oka całość wygląda naprawdę niesamowicie. Warto zaznaczyć, że to nie jest pierwszy projekt WiiBoy.

WiiBoy Color i Game Boy Color
Źródło: twitter.com/GingerOfMods/

WiiBoy Color

Chociaż nie jestem graczem, to patrzę na projekt WiiBoy Color z podziwem. Autor zaznaczył, że nie udało się do końca zachować grubości urządzenia takiej samej, jak w przypadku Game Boya Color, a to z uwagi na zaimplementowany 3,5” wyświetlacz. Początkowo była to jednostka o rozdzielczości 240p, ale w zaprezentowanej wersji jest już 480p. Front urządzenia to istny festiwal konsol pod względem przycisków. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski znane z Nintendo DS Lite, a także joysticki z Nintendo Switch, a to wszystko spięte w ramach płytki z GameCube. Przyciski znajdują się także na tyle urządzenia – dwa triggery oraz dwa „Z”, a także na prawej stronie obudowy – kontrolery głośności oraz włącznik. Z tyłu WiiBoy Color umiejscowiony został także wentylator. Na górnej części obudowy znajduje się gniazdo słuchawkowe jack, dioda oraz port USB typu C. Co ciekawe, w środku znajdują się przygotowane przez Ginger płyty drukowane, które zostały odpowiednio przycięte, aby zmieścić się w obudowie rozmiarami zbliżonymi do Game Boya Color, a także płyta główna z oryginalnego Nintendo Wii.

Granie na WiiBoy Color
Źródło: twitter.com/GingerOfMods/

Zasilanie WiiBoy Color

Urządzenie jest zasilane dwoma akumulatorami litowo-jonowymi 18650. Obudowa została wydrukowana na drukarce 3D. Za pośrednictwem wspomnianego już portu USB typu C możliwy jest transfer danych oraz ładowania wbudowanych akumulatorków. Ginger podaje, że czas pracy na akumulatorkach do 2-3 godziny.

Warto zapoznać się z procesem powstawania projektu

Ginger cały proces realizacji prac nad WiiBoy Color opisywał dokładnie (wraz z dokumentacją graficzną) na portalu BitBuilt. Polecam zapoznać się z tym materiałem, który jest bardzo ciekawy.

Źródło: Twitter / BitBuilt