Na Twitterze pojawił się ciekawy filmik ukazujący możliwości gadżetu WiiBoy Color. To kolejny stworzony przez użytkownika GingerOfMods projekt bazujący na konsoli Nintendo Wii. WiiBoy Color jest szczególnie interesujący z uwagi na wymiary tożsame z tymi, które miał Game Boy Color. Na pierwszy rzut oka całość wygląda naprawdę niesamowicie. Warto zaznaczyć, że to nie jest pierwszy projekt WiiBoy.

WiiBoy Color i Game Boy Color
Źródło: twitter.com/GingerOfMods/

WiiBoy Color

Chociaż nie jestem graczem, to patrzę na projekt WiiBoy Color z podziwem. Autor zaznaczył, że nie udało się do końca zachować grubości urządzenia takiej samej, jak w przypadku Game Boya Color, a to z uwagi na zaimplementowany 3,5” wyświetlacz. Początkowo była to jednostka o rozdzielczości 240p, ale w zaprezentowanej wersji jest już 480p. Front urządzenia to istny festiwal konsol pod względem przycisków. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski znane z Nintendo DS Lite, a także joysticki z Nintendo Switch, a to wszystko spięte w ramach płytki z GameCube. Przyciski znajdują się także na tyle urządzenia – dwa triggery oraz dwa „Z”, a także na prawej stronie obudowy – kontrolery głośności oraz włącznik. Z tyłu WiiBoy Color umiejscowiony został także wentylator. Na górnej części obudowy znajduje się gniazdo słuchawkowe jack, dioda oraz port USB typu C. Co ciekawe, w środku znajdują się przygotowane przez Ginger płyty drukowane, które zostały odpowiednio przycięte, aby zmieścić się w obudowie rozmiarami zbliżonymi do Game Boya Color, a także płyta główna z oryginalnego Nintendo Wii.

Granie na WiiBoy Color
Źródło: twitter.com/GingerOfMods/

Zasilanie WiiBoy Color

Urządzenie jest zasilane dwoma akumulatorami litowo-jonowymi 18650. Obudowa została wydrukowana na drukarce 3D. Za pośrednictwem wspomnianego już portu USB typu C możliwy jest transfer danych oraz ładowania wbudowanych akumulatorków. Ginger podaje, że czas pracy na akumulatorkach do 2-3 godziny.

Warto zapoznać się z procesem powstawania projektu

Ginger cały proces realizacji prac nad WiiBoy Color opisywał dokładnie (wraz z dokumentacją graficzną) na portalu BitBuilt. Polecam zapoznać się z tym materiałem, który jest bardzo ciekawy.

Źródło: Twitter / BitBuilt


Posłuchaj nas!