Niesamowite wideo! Zobacz Ziemię z kosmosu na filmie astronauty z ostatniej misji kapsuły Dragon od SpaceX

Opublikowano 26.11.2020 12:16 -


Rok 2020 sprawił, że naszą kochaną planetę najlepiej oglądać z kosmosu. Z dala od tego, co się tu wyprawia niemalże w każdym zakątku. Zadbał o to także astronauta Victor Glover, który niedawno poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną w kapsule Dragon od SpaceX.

Astronauta opublikował materiał wideo, który nakręcił podczas swojej podróży. Filmik został zamieszczony w serwisie YouTube, krótkie nagranie, ale jakie efektowne:

Była to druga misja prywatnej firmy SpaceX, a jednocześnie drugi start po dłuższej przerwie z terytorium Stanów Zjednoczonych. Crew Dragon odpalony został z przylądka Canaveral na Florydzie. Na pokładzie znajduje się trzech Amerykanów i jeden Japończyk.

Start miał miejsce o godzinie 1:27 w nocy czasu polskiego. Na pokładzie Falcona 9 są: trzej astronauci NASA - Mike Hopkins, Victor Glover i Shannon Walker - oraz Soichi Noguchi z Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych (JAXA).

STARLINKI OD SPACEX – ALE O CO CHODZI? CO TO JEST?

Satelity mają stworzyć olbrzymią sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku, a do dzisiaj wysłano 15 zestawów, co daje ponad 800 sztuk satelitów w kosmosie.

Wieści z Rozładowani.pl