Długo Nintendo zmusza nas do czekania na porządnej jakości obrazu konsolę Switch.

Maniakiem gier może nie jestem, ale na pewno lubię ten typ rozrywki. Spędzam czas zarówno przed komputerem, jak przed konsolami. Od dłuższego już czasu chodzi mi po głowie zakup Pstryka, ale ten ciągle do mnie nie przemawia. Chodzi oczywiście o ekran.

Mam tutaj na myśli ekran przenośnej konsoli, ale także sygnał, jaki wysyła sprzęt na zewnętrzne ekrany. Rozdzielczość nie przekracza 720p, a w obecnych czasach to dużo za mało. Niestety, kilka godzin grania i testowania Swticha utwierdziło mnie w przekonaniu, że wyrzucenie około 1300 złotych na tę konsolę nie ma aktualnie najmniejszego sensu.

R E K L A M A

Nowa konsola Nintendo z ekranem OLED?

Plotki na temat Nintendo Switch w wersji Pro, albo ogólnie odświeżonej i ulepszonej wersji, pojawiają się już od kilkunastu miesięcy. Niestety, Nintendo nie wydało nic nowego, nie mówiąc nawet o jakiejkolwiek zapowiedzi sprzętu. Teraz jednak przychodzi na to cień szansy, bo pojawiły się wiarygodne informacje, jakoby japońska firma miała pokazać nowego Switcha już w przyszłym miesiącu.

Już w piątek Ubisoft pokaże gameplay z nadchodzącego Far Cry 6

O sprawie poinformował Bloomberg, który informuje, że nowy Pstryk zaprezentowany zostanie w czerwcu, tuż przed targami E3 (te ruszają 12 czerwca). Do produkcji miałby trafić w lipcu, a sprzedaż mogłaby się rozpocząć we wrześniu, albo ostatecznie w październiku tego roku. Data zapowiedzi nie jest przypadkowa, bo wydawcy gier mogliby pokazać możliwości Switcha podczas wspomnianych targów.

Co pokaże Nintendo?

Według Bloomberga nowy Switch otrzyma zupełnie nową jednostkę graficzną od Nvidii, która pozwoli na sygnał 4K wysyłany do telewizora. Wyświetlacz wbudowany ma mieć natomiast 7-cali przekątnej. Ekrany OLED dostarczy lider branży, czyli Samsung.

Jeśli tylko plotki się potwierdzą to być może wskoczy nam do konkurencji ciekawy gracz, bo nie ma co ukrywać, aktualny Switch może rywalizować bardziej ze smartfonami, niżeli z konsolami PS5 czy Xbox Series X/S.