Motorola zyskała wielu zwolenników za sprawą urządzeń z przedziału 800-1500 zł, czyli tych często nazywanych „rozsądnymi”. Są one jeszcze niespecjalnie drogie, ale ich możliwości są na poziomie, który zadowoli większość codziennych użytkowników. Nie dziwi zatem, że to właśnie ten przedział dla Motoroli jest nadal oczkiem w głowie.

Motorola G9 Plus – telefon w sam raz

Czego można oczekiwać od telefonu na co dzień? Dużego wyświetlacza min. FullHD, dużej baterii, szybkości działa bez specjalnego gamingu i przynajmniej 2 dobrych oczek do robienia zdjęć. Taka właśnie jest Motorola G9.

Wyświetlacz Max Vision w rozmiarze 6,8″ i rozdzielczości FullHD+ i obsługą HDR10 skrywa pod sobą procesor Snapdragon 730G, 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Gdyby tego było mało, można ją rozszerzyć poprzez gniazdo microSD. Poniżej tego znalazło się miejsce na baterię 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 30W. Na pokładzie znajduje się również NFC.

Do cykania zdjęć mamy do dyspozycji matrycę 16M px z frontu (Quad Pixel) oraz 4 aparaty z tyłu urządzenia. Jest to 64 Mpx robiąca za aparat główny z funkcją Quad Pixel, 8 Mpx z optyką o szerszym polu widzenia, 2Mpx aparatu makro oraz 2 Mpx do pomiaru głębi. Taki zestaw powinien sprostać wymaganiom większości użytkowników.

Motorola E7 Plus

Motorola serii E jest to telefon zdecydowanie mniej wypasiony, ale w końcu nie każdy potrzebuje dużego ekranu i 5 aparatów. Taka odchudzanie przyniosło pozytywny wpływ na cenę, o której za chwilę.

Motorolę E7 Plus napędza Snapdragon 460 wraz z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, możliwej do rozszerzenia. Mocy, do tego zestawu, dostarcza bateria o pojemności 5000 mAh. Zabrakło w przypadku modelu E7 szybkiego ładowania, zatem ładowanie zajmie na pewno niekrótką chwilę.

E7 Plus jest również znacząco mniejsza od G9 Plus, ponieważ ekran to 6,5″ Max Vision o rozdzielczości HD+.

Za robienie zdjęć odpowiada głównie matryca 48 Mpx z tyłu, która dla lepszego efektu współpracuje z 2 Mpx matrycą pomiaru głębi. Z przodu, we wcięciu kropli wody znajduje się aparat 8 Mpx. W modelu tym zabrakło mi modułu NFC, który jest już dziś raczej standardem.

Ceny i dostępność

Oba modele są już dostępne w sklepach w całkiem atrakcyjnych cenach. Motorola G9 Plus dostępna jest w cenie 1199 zł, podczas gdy E7 Plus to wydatek zaledwie 599 zł.

Nowe modele Motorola może nie sprawiają szybszego bicia serca i nie będziecie bili się o nie w lokalnej promocji, ale znajdą wielu zwolenników, którzy szukają po prostu dobrego telefonu na co dzień.


Posłuchaj nas!