Aktualizacja iOS 14 wprowadzi również długo wyczekiwane (przeze mnie niekoniecznie) widgety na ekranie. To oczywiście stało się okazją do naśmiewanie się z Apple, bo „Android ma to od daaaawna”. Owszem, ma. Różnica jest taka, że iOS zrobi to o niebo lepiej za pierwszym razem, a Apple nie potrzebuje 10 wydań iOS, że ten wątpliwy bajer poprawiać. (Hejterów już teraz zapraszam do komentarzy, po co czytać resztę?).

iOS 14 – wśród nowości reakcja na poklepanie po plecach

Funkcja ta nie została co prawda (chyba, że przeoczyłem) pokazana podczas konferencji WWDC 2020, ale wersja beta dla programistów już jest, a ci szybko wyłapują kolejne nowinki. Niektórzy z testujących wychwycili, że iPhone reaguje na podwójne lub też potrójne dotknięcie z tyłu iPhone’a. W ten sposób można łatwo korzystać z gestów i skrótów.

Serwis Engadget informuje natomiast o jeszcze innych, ciekawych rozwiązaniach. iPhone wykryje kluczowe dźwięki z otoczenia i poinformuje nas o nich. Jako przykład podawany jest płacz dziecka i alarm przeciwpożarowy.

ios 5

WWDC 2020 – IOS 14: widgety na iPhonie

Bez problemu będziemy mogli wyświetlać informacje z aplikacji takich jak zdjęcia, booking na ekranie początkowym. Pogoda oczywiście też znajdzie dla siebie miejsce. Biblioteka widgetów jest ogromna, a każdy znajdzie coś dla siebie.

GRUPOWE WIADOMOŚCI IMESSAGE

ios14 wiadomosci 2

Grupowanie wiadomości było zapowiadane już od dawna. Teraz staje się faktem. Chodzi oczywiście o tworzenie grup, podobnie jak ma to miejsce na Messengerze. Możemy zaprosić grupę znajomych, oznaczać ich i tworzyć ich awatary. Dla mnie – mega rozwiązanie!


Posłuchaj nas!