Cóż nowego tym razem przygotowała dla nas ekipa z San Francisco? W zasadzie pomysłów jest kilka i większość z nich pojawi się w serwisie już niebawem. Zaczynając jednak od początku, to:

Najciekawsze Tweety

1

Tłumaczenie z nagłówka może ulec zmianie, zamysł jednak jest całkiem oczywisty. Otóż w górnej części pojawiać się będzie zbiór najciekawszych Tweetów, stworzonych podczas Twojej nieobecności w serwisie. Czy boks będzie wyświetlany cały czas, czy tylko w losowych odstępach czasu, jak dokładnie będzie działał algorytm – te wszystkie pytania jeszcze pozostają bez odpowiedzi. A szkoda, bo wygląda na to, że Twitter zamierza za wszelką ceną zbudować większe zaangażowanie wśród użytkowników, tracąc tym samym największą zaletę – prostotę. Niemniej nie przekreślam tego pomysłu, bo przygotowany umiejętnie, może się okazać całkiem wygodnym rozwiązaniem.

Alarmy i 'łamiące wiadomości’

2

Kolejną nowością mają być istotne informacje publikowane w postaci alertów czy łamiących wiadomości. Pomysł być może i ciekawy i o ile Amerykanie mogą być informowani o tornadach, o tyle w naszej krainie geograficznej będziemy informowani o powodziach? Kto będzie stał za tworzeniem takich wiadomości i kto będzie decydował o ich ważności? Tego niestety nie wiadomo, pewne jest za to że będą one powiązane z konkretnymi lokalizacjami geograficznymi. Mnie osobiście zastanawia i tak zasadność tej funkcjonalności. Charakterystyka Twittera jest przecież taka, że tu zawsze najszybciej pojawiają się istotne wieści z kraju czy świata, czy oby takie rozwiązanie proponowane przez twórców jest niezbędne? Mam wątpliwości.

Treści związane z lokalizacją

3

To rozwiązanie wygląda na najciekawsze, ze wszystkich nowości zapowiedzianych przez Twittera. Powiązanie Tweetów lub ich wyszukanie z konkretnej lokalizacji może być bardzo interesującym pomysłem dla lokalnych społeczności. Do tej pory sprawę połowicznie załatwiały hashtagi, ale tylko w przypadku gdy zostały użyte (umiejętnie).

Zagnieżdżanie Tweetów w wiadomościach prywatnych

4

Ot kolejne usprawnienie, będzie można w prywatnych wiadomościach umieścić zagnieżdżony Tweet. W sumie żadna rewolucja, raczej należy rozpatrywać w aspektach usprawnienia. Podejrzewam, że aplikacja rozpozna link do Tweet’a i automatycznie wygeneruje miniaturkę i opis.

Podsumowując czy są to zmiany, które przyniosą rewolucję świata 140 znaków? Wydaje mi się, że zbyt mało informacji zostało podanych by jednoznaczne odpowiedzieć na to pytanie. Jestem bardzo zaintrygowany pomysłowi umieszczania Tweetów dla konkretnej lokalizacji, pomysł dobrze wykorzystany może być naprawdę interesujący. Mimo wszystko szary Kowalski nie zauważy większych różnic, prócz funkcji budzących wiele znaków zapytania – wyróżnionych Tweetów, które znajdą się na samym początku jego osi czasu. Wszystko właściwie zależy od tego, jak wspomniane funkcjonalności będą działały, jak będą mieli na nie pomysł twórcy. Przekonamy się z pewnością niebawem.

obrazki: thenextweb.com


Posłuchaj nas!