Nie wiń mnie, jestem kreatywny.

Nie wiń mnie, jestem kreatywny.

Opublikowano 25.08.2015 8:29 - 4


Zastanawiałeś się nieraz, dlaczego tak szybko odchodzi Ci ochota na kontynuowanie pracy, projektu, przedsięwzięcia?  Zbrakło nagle tego czegoś, co popcha Cię do przodu?
Czy zaczynając swoją przygodę z projektowaniem zdarzyło Ci się załamać ręce, stwierdzić, że to nie o i rzucasz to wszystko w cholerę?
Dlaczego również, nikt nie powiedział Ci od początku… że to normalne?  Że my, że tak pozwolę się nazwać, Kreatywni, tak mamy?

Po obejrzeniu tego filmiku, naszła mnie pewna konkluzja.
Głupio mi przytaczać odkrycia hamerykańskich naukowców… ale badania wskazują na wiele czynników, które rozróżnia duszę artysty od ścisłego umysłu. I to całkowicie normalne. Więc, wydrukuj to sobie złotymi literami i powieś na ścianę, a w chwili zwątpienia będziesz mieć swoje światełko w tunelu.

Kreatywne dusze:

 1. Inspirują się czymś, w najmniej oczekiwanym momencie.
  Odblask na szybie, kolorowy ptak, smaczne danie, piękny zapach… znasz to? Nagły zryw, myśl, druga – działasz. Bo tak.
 2. Łatwo się nudzą.
  Mówi się, że ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą, lecz tu nie chodzi o znajdywanie sobie zajęcia, a o stałe ”zabawianie” mózgu.
  Dlaczego ?
  Mózg musi być stymulowany by pozostał aktywny, nie skupią się na czymś, czego nie lubią, np. nudna praca. Trochę znamiona ADHD…
 3. Śnią na jawie. Bardzo, bardzo często.
  Każdy to robi, że zamyśli się, odwróci uwagę, myśli odpłyną w zupełnie innym kierunku, jednak im zdarza się to kilkukrotnie za dnia. Nie miej mi za złe, że czasem jestem z Tobą tylko ciałem ;)
 4. Obserwują świat oczami dziecka.
  Potrafią zachwycić się każdą rzeczą, bo będzie miało „TO COŚ”.
 5. Podążają za sercem, nie rozumem.
  Mimo, że wszystkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że to się nie uda, lub, że to działanie tylko spowoduje poparzone paluchy, oni brną w to dalej. Mniej również troszczą się o ryzyko.
 6. Potrafią zatracić się w czasie.
  Czasami świat staje w miejscu. Czasami zapomną o posiłku, o spotkaniu, nie potrzebują spać, gdy tylko gdy najdzie ich wena.
 7. Właśnie… Potrafią spać pracując, potrafią pracować śpiąc.
  Czasami wena przychodzi niespodziewane i nie ważne czy deszcz czy potop, czy rzuca żabami – trza robić. A za dnia odespać.
 8. Kończąc fragment pracy są w niej zakochani.. By znienawidzić ją dnia kolejnego.
  Przykry fakt, ale w 90% przypadków, nigdy nie są usatysfakcjonowani swoją pracą. Wyobraźcie sobie zatem, jak trudno sobie samemu zaprojekcić choćby stronę www.
 9. Ciągle poszukują nowych środków wyrazu.
  Może nowe pędzle? Może nowy program? Może tym razem tradycyjnie? Może teraz ozdobę kubek? Może dziś zafarbuje T-shirta? W sumie, jutro zrobię mural. Wiąże się to na pewno z no.2 – ławo się nudzą, stąd potrzeba ciągłego odkrywania nowości.
 10. Nie znają granic.
  Wszystkie zasady są do łamania. Nie każ grafikowi wypełniać Worda czcionką Comic Sans, bo zmieni Ci to 5ciokrotnie.

Jeśli widzisz gdzieś w tym siebie, przybij piątkę.
Naprawdę, mogę potwierdzić, że niejednokrotnie ktoś miał do mnie o to pretensję, że nie słucham, że mówie o 4 rzeczach na raz, że nie wyrabiam się z terminem, że nie obowiązują mnie zasady, że jestem myślami gdzieś indziej.
Przepraszam.
Jestę Artistę ;)

Wieści z Rozładowani.pl