Cały boczny panel administracyjny zyskał ciemny, bardzo kontrastowy kolor w stosunku do całej reszty. Pierwsze wrażenie to stosunkowo wielki szok dla oczu, gdyż boczna część nawigacyjna nigdy właściwie mocno kolorystycznie nie odstawała od reszty. Gołym okiem widać chęć podążania za trendami flat design. Zniknęły niepotrzebne cienie, zastosowano więcej stonowanej szarości, całość wygląda naprawdę wyśmienicie.  Co ciekawe każdy z użytkowników może dobrać swoje kolory panelu, gdyby te domyślne okazały się zbyt rewolucyjne

pickacolor

Edytor za pomocą którego tworzy się nowe wpisy wygląda także kapitalnie. Wszystkie ikony zostały wymienione i wyglądają na zdecydowanie bardziej czytelne. Co najważniejsze przy okazji takich większych aktualizacji, jak zwykle WordPress, a dokładnie jego twórcy się spisali, gdyż nie odnotowałem żadnego problemu z działaniem jakiejkolwiek wtyczki.

Co prócz tego nowego ujrzymy w WordPressie 3.8? Jak zapewniają twórcy panel do zarządzania jest w pełni responsywny, w związku z tym nieważne czy będziesz administrował nim z poziomu tabletu, smartfona czy ze swojego komputera, panel dopasuje się automatycznie do rozdzielczości Twojego ekranu. To bardzo dobra wiadomość, tylko powstaje pytanie co z losem aplikacji WordPress na smartfony? Zdaje się, że jej żywot jest policzony ;-)

To co cieszy mnie dodatkowo, to że w panelu, w oknie startowym mogę dodać większą ilość widgetów, tak by zagospodarować moją monstrualną rozdzielczość ekranu (2560x1440px). Nowy wygląd jest jak dla mnie imponujący. Zastosowane uproszczenia i wpisanie się w kanon flat design zdecydowanie WordPressowi wyszło na plus. Zdecydowanie nie polecam czekać z aktualizacją, nie będziecie zawiedzeni.